Jump to content

Contact Sayfasındaki Konuları Değiştirmek

mecjos

Recommended Posts

Şöyle söyliyim o zaman, ben ingilizce kullanıyorum prestayı gerçi türkçesinde de farketmiyor. Contuct us linkine tıkladığınızda contact-form.php sayfasına yönlendiriyor ya o sayadaki formu düzenlemek istiyorum daha açıkçası. O formda konu seçme için açılır liste var ve içinde varsayılan olarak iki başlık var ama ben onları değiştirmek ve yenilerini eklemek isiyorum şimdi anlaşılmıştır sanırım.

Teşekkrüler

Bir de mail ayarlarını yaptığım sayfadan test maili gönderiyorum gidiyor fakat contuct sayfasından mesaj gönderdiğim de "an error occurred while sending message" hatasını veriyor hatanın ne olduğu da belli değil bir hata diyor :) ne olduğunu söylememiş ne olabilir acaba hata.

yanlış anlatmışım afedersiniz. üyegirişi yapmayıp iletişime gelenler giriş ekranına yönlendirilecek. bu hata mesajında da mailin gönderilemediği yazıyor bunun içinde hosting ile görüşüp mail ile ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenseniz iyi olr

Yine yanlış anladınız galiba hosting de bir sorun yok mail adrsini zaten kullanıyorum. Hem admin panelindeki mail ayar sayfasında test maili gönderince gidiyor fakat contuct sayfasından gönderince gitmiyor. PHP mail fonksiyonunu kullanıyorum zaten her halükarda gitmesi lazım. Sanırım contuct formla ilgili birşey

if (Mail::Send(intval($cookie->id_lang), 'contact', 'Message from contact form', array('{email}' => $from, '{message}' => stripslashes($message)), $contact->email, $contact->name, $from, (intval($cookie->id_customer) ? $customer->firstname.' '.$customer->lastname : $from)))
$smarty->assign('confirmation', 1);
else
$errors[] = Tools::displayError('an error occurred while sending message');

burdaki değimden geliyor hata. If in içerisinde $customer->firstname lastname var fakat formda bunları istemiyor benden. Bunlar eksik oluğu için olabilir mi acaba. Bu benim tahminim tabi.