Jump to content

Cum stopam trimiterea facturii catre client?


Recommended Posts

Buna seara tuturor,


Ma dor ochii de la cat am citit pe forum si ori nu ma duce capul(ceea ce e posibil), ori inca nu este "lamurita" problema cu TRANSPORTATORI SI VALOAREA COLETELOR TRIMISE LA "X" ADRESA. Rugamintea mea mare este daca are cineva timp, sa explice cum sa opresc trimiterea catre client a oricarei facturi din PRESTASHOP. Adica, omul face comanda, si prestashop ii trimite automat pe e-mail " VA MULTUMIM PENTRU COMANDA EFECTUATA LA WWW.GADGET-MAGAZIN.RO" bla bla... Eu ma cert cu clientii care spun, ca ei nu au de platit transport pentru ca asa le arata in proforma. Ori ma ajutati contracost (suma o stabiliti voi) cu setarea transportului p localitati, ori...poate cu acel mesaj trimis de prestashop sau sa stopez proforma. Succes si o zi buna!!!
Multumesc comunitatii prestashop pentru ceea ce face zi de zi!

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, cel mai elegant mod de rezolvare a problemei, e sa editezi din mails.order_conf.txt si .html, sa treci ceva generic: va multumim pentru comanda, va contactam in cel mai scurt timp pentru a putea stabili detaliile finale, va multumim.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, ambele idei sunt foarte bine-venite si sincer as alege varianta in care sa editez in Mails/order_conf.txt si order_.html. am deschis ambele fisiere si nu cred ca stiu exact locul in care trebuie sa scriu ceva de genul" Va multumim pentru alegerea facuta. In cel mai scurt timp va vom contacta telefonic pentru a finaliza comanda". Este foarte elegant asa, dar nu stiu cum sa editez asta. :D Stiu ca devin suparator cu intrebarile dar daca ma poate ajuta cineva, il scot la o bere la mall plaza. Pe bune! :) Va doresc multa bafta domnilor!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...