Jump to content
  • 0

Problem z polecanymi produktami na stronie głównej


Małgorzata

Question

Witam,

 

Mam mały problem po aktualizacji Presty z 1.5.6.2 do wersji 1.6, dokładnie chodzi o layout strony głównej.

 

Na stronie głównej sklepu dotychczas miałam baner,  pod banerem w 2 rzędach były przedstawione polecane produkty ( po 4 w rzędzie - łącznie 8 )

 

Po aktualizacji pojawił się problem , który polega na tym, że sklep wyświetla na stronie głównej pod banerem  w jednym rzędzie 8 zdjęć produktów ( zdjęcia są ucięte-na wzór kolaży ), a na dodatek są to produkty sprzedane ( do tej pory funkcja pozwalała na wyświetlenie produktów aktualnie dostępnych w Sklepie).

 

Sprawdziłam moduł : „Polecane produkty” , ustawienia jakie są wyglądają tak :

 

-ilość produktów ,które mają być wyświetlane : 8

-kategoria z której będą pobierane produkty do wyświetlenia - zaznaczona jest opcja 2  ( w tej opcji Próbowałam sama to poprawić , wpisując inne id kategorii , niestety nic to nie daje, ponieważ nadal pokazują się ucięte zdjęcia wyłącznie z kategorii Sprzedane)

 

Dodatkowo na samym dole strony miałam podane takie dane jak adres kontaktowy, numer kontaktowy ( wraz z ikonkami ), oraz wpisane godziny pracy, to również mi zniknęło po aktualizacji Presty.

 

 

Orientuje się ktoś z Was jaka może być przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To inaczej zadam pytanie sklep został postawiony na wersji 1.5.X i miał określony wygląd na którym poprawnie działał do tej pory, teraz była aktualizacja do wersji 1.6.X i sklep ma ten sam wygląd co na 1.5 tylko sie rozjeżdża? 

Jeśli tak to od wersji 1.6.1 było kilka zmian które z pewnością wykluczają poprawne w 100% działanie szablonu z wersji 1.5, oczywiście wygląd można poprawić ale pewne funkcjonalności mogą wciąż nie działać prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie tak. 

Przy wersji 1,5, pod głównym banerem miałam w 2 rzędach po 4 polecane produkty

Przy wersji 1,6 wszystko się rozjechało ( za wyjątkiem banera ),  produkty polecane są ucięte - w jednym rzędzie kilkanaście sztuk i na dodatek są to produkty  sprzedane, które po zakupie przez Klienta z automatu zostały usuwane ze strony głównej.

Aktualnie wygląda to dokładnie tak jak na załączonym zdjęciu.

 

Czy orientujesz się jak mogę sama to poprawić ? 

STRONAGŁÓWNA1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W pliku homefeatured.css masz ustawioną szerokość bloku na 126px dlatego są tak poprzycinane zdjęcia. Generalnie musisz na nowo ostylować ten moduł, ale zanim za to się zabierzesz sprawdź czy inne elementy sklepu od frontu działają prawidłowo jeśli nie to rozważ zmianę szablonu lub zbudowanie takiego na nowo unikniesz wielu sytuacji które wyjdą po czasie.

 

Edit.

Tak jeszcze teraz zauważyłem że masz nieresponsywny szablon więc dla wyszukiwań na urządzeniach mobilnych w google jesteś z miejsca do tyłu, teraz wszyscy mają smartfony i wyszukują w sieci informacje a google nie promuje stron niedostosowanych do urządzeń mobilnych podczas wyszukiwania własnie przy użyciu takiego urządzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za odpowiedź, sporo rzeczy o których piszesz, to dla mnie czarna magia ..( do tej pory ktoś się tym zajmował od strony technicznej), teraz niestety jestem zmuszona szukać wsparcia na własną rękę..

Co do strony mobilnej, to wiem, mam pełną świadomość jak to działa i będę chciała dostosować stronę do urządzeń mobilnych. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...