Jump to content

Prelucrare home page si meniuri


Recommended Posts

Buna seara domnilor si bine v-am regasit.
Am cumparat si eu de curand o tema pe care am dat 27 euro si este destul de draguta insa am si ceva probleme.
Meniurile de sus as vrea sa fie in limba romana "home,top seller,etc" si nu stiu de unde sa le modific. In plus am un banner cat toata casa si tot asa, nu stiu cum sa fac sa-l scot de acolo. Din admin panel nu cred ca este...
Daca cineva ma poate ajuta chiar i-as ramane recunoscator...stiu ca stati rau cu timpul...
Va multumesc si va doresc succes in activitate domnilor!

Site-ul este www.gadget-magazin.ro

Link to comment
Share on other sites

Legat de translatie:
verifica sectiunea translations, daca nu iti apar acolo cuvintele pe care doresti sa le traduci

Bannerul teoretic e in folderul tema/img , teoretic daca o stergi de acolo trebuie sa modifici si niste scripturi, lucru pe care nu l recomand... cel mai simplu si comod mod de a rezolva problema, e sa schimbi bannerul respectiv cu ceva care sa se integreze frumos in site.

Poate ar fi un ajutor sa ne areti exact tema care ai achizitionat-o pentru un ajutor mai bun

Link to comment
Share on other sites

Buna seara domnilor si bine v-am regasit.
Am cumparat si eu de curand o tema pe care am dat 27 euro si este destul de draguta insa am si ceva probleme.
Meniurile de sus as vrea sa fie in limba romana "home,top seller,etc" si nu stiu de unde sa le modific. In plus am un banner cat toata casa si tot asa, nu stiu cum sa fac sa-l scot de acolo. Din admin panel nu cred ca este...
Daca cineva ma poate ajuta chiar i-as ramane recunoscator...stiu ca stati rau cu timpul...
Va multumesc si va doresc succes in activitate domnilor!

Site-ul este www.gadget-magazin.ro


intra in BackOffice - Modules - Positions si cauta
sectiunea TOP OF PAGE vezi care din modulele de acolo au legatura cu meniul cu "home, top seller" si noteaza numele lui
acum intrii la tools - translations - modules si cauta-l acolo

similar si cu bannerul ala cat casa. doar ca de data asta cauta sectiunea HOMEPAGE CONTENT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...