Jump to content

Znova CSV, tentoraz problem z cenami, zaujimavy postreh


KerbeusSlovakia

Recommended Posts

Mozno to niekomu pomoze, cital som tu jeden prispevok kde diskutujuci aj napriek spravnemu formatu cenniku nemohol dostat do shopu spravne ceny tak ako ja a robilo mu to co robi mne. Mozno niekto aj poradi v com moze byt problem. V prilohe zasielam moj vzorovy cennik.

Po dvoch dnoch laborovania a takmer vytrhanych vlasoch sa mi konecne podarilo do shopu cez CSV naimportovat tovar kde sa aj zobrazuju spravne ceny. Import ten mi isiel hned, ale ked som mal v cenniku napriklad cenu 13.43 tak v shope sa zobrazila ako 13,00
Pozor ked su v cenniku ceny z ciarkou robi to blbosti, aspon mne to robi blbosti. Teda nie 13, 43 ale spravne je 13.43

Ked mam BO prepnute v cestine alebo slovencine, tak import siel a ide, ale ceny sa v shope zobrazuju tak ako som popisal vyssie. Ale ako nahle BO prepnem do Anglictiny import ide jedna radost, az na prvu polozku v cenniku kde sa namiesto ceny napriklad 14,89 zobrazi z mne neznameho dovodu napriklad 435,89 To je ale detail co sa da upravit za minutu.

Nechapem v com moze byt chyba, skusil som aj zmenit poziciu Slovenciny, respektive Cestiny na 1, ale to nepomohlo a vobec to neodporucam, po tejto "uprave" nesiel vobec import. Nielen produktov, ale nicoho, teda ani kategorie, vyrobcovia atd. !

test.csv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No toto je tvrdy oriesok ale pomozem ti.
Subor importni do scalk ako csv utf8 .... to ti je asi jasne.
Potom stlpec s cenami formatujes ako cislo a vpravo hore vyberes este jazyk angličtina(UK).
potpm ulozis a musi to ist.

Viac info na www.prestasho.eu.sk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aj ja som sa stretol s týmto problemom, toto som nasiel na fóre a pomohlo (verzia 1.3.3)
Súbor AdminImport.php
povodny riadok 1467

setlocale(LC_ALL, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');



nahradit

setlocale(LC_ALL, 'en_US');



zdroj:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/74843/configuring___using_prestashop/problem_with__dot_csv_produkt_import_and_price_tax_exclprice_tax_incl__fields

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakujem pomohlo.

Len teraz som zacal pouzivat aj vahu u tovaru v mojom obchode a zas ma pre istotu presta problemy z akceptovanim vahy. Jednoducho ked zadam do csv aj vahu, tak mi odmietne system natiahnut cennik do presty. Pritom na locale to funguje bez najmensieho problemu a zavahania. Uz zacinam mat z tohoto systemu nervy. V kuse sa tam nieco .......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...