Jump to content

Admin Panelinde Problem

Sercan

Recommended Posts

Arkadaşlar benim gibi bir arkadaş daha bu olaydan muzdarip.. Sabah girdiğim mail adresi ve şifre ile giriş yapamıyorum admin bölümüne.. Bu neden olabilir .. Lütfen yardımcı olun.. Şimdiden Teşekkürler..

1-Mail adresi ile sifrenizi girdiğinizde, yanlış şifre veya mail adresimi diyor.
2- şifremi unuttum diye işlem yaptınızmı.
Yukarıdaki soruların cevabını verdikten sonra my adminden şifre değiştirme
yöntemini izah edeceğim.

Selamlar...

• 3 months later...
ya arkadaşlar biri Allah rızası için şu phpmyadminden prestashopun admin panel şifresini değiştirmeyi göstersin veya nasıl yapacagımızı anlatsın.. Acil Cevap bekliyorum. İlginiz için Teşekkürler..

Merhaba,

veritabanından şifreyi değiştirsen dahi MD5 formatında girmen gerekir (MD%5=kodlanmış şifre dönüştürücü).
En iyi cözüm:
Veritabanından e-posta adresini değiştir ve yeni şifre iste, belki eposta adresini hatalı girmişindir.
Vertitabanında ps_employee adlı tabloyu ac ve eposta adresini değiştir.

Şu şekilde yapabilirsin:
ps_employee tablosunu ac ve şifreyi, bu şifre ile değiştir 84e5597171d03ba8c48577990609c35b bu 123456789 şifresi için dönüştrürülmüş md5 değeri. Yani şifreniz 123456789 oluyor.

Daha sonra yönetim paneline girdiğnizde şifreyi dilediğiniz gibi değiştirirsiniz.

Kolay gelsin....

• 2 weeks later...
Lanet olsun ya boyle scripte kendi siteme giremiyorum yok böyle bişey...

Sinirlenmenize gerek yok
Bir sorun olduğu muhakkak. sorunu çözmemiz gerekiyor.
Aşağıda belirttiğim adımları izleyin.
1- PHP Myadminden veritabanınıza girin.
2- ps_employee tablonuzu açın ve buradaki admin maili ile şifrenizi
kontrol edin. Şifreniz kriptolanmıştır. Yani gerçek şifrenizi göremezsiniz.
3-Sitenize herhangi bir mail adresi ve şifreyle üye olun.
4- daha sonra PHP myadmin den veritabanınıza girin ve ps_customer
tablosunu açın. Burade üye olduğunuz mail adresi ile kriptolanmış
şifreniz görünecektir.
5- Kriptolanmış üye şifrenizi kopyalayıp ps_employee tablosundaki
admin şifrenizle değiştirip kaydediniz.
6- Admin (yönetim) paneline yeni (üyelik) şifrenizle girmeyi deneyiniz.
Lütfen sonucu bildiriniz.

Selamlar ...

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

şifreyi encrypt ederken bir problem var sanıyorum şimdilik tüm encrypt leme algoritmalarını kaldırırsak sorunsuz giriş yapabiliyoruz. Bunun için aşağıdaki değişikliği yapmanız yeterlidir.

classes klasörünün içindeki Tools.php yi açın 504. satırdaki şu kodu bulun ve silin

return md5(pSQL(_COOKIE_KEY_.$passwd));

yerine bu kodu yazın

return $passwd;

Artık mySQL deki kayıtlı gözüken şifrelerle birebir giriş yapabilirsiniz.

• 1 year later...
yardım lütfen

KESİN ÇÖZÜMÜ!!!!!

1.ÖNCELİKLE YENİ BİR VERİ TABANI OLUŞTUR VE BU VERİ TABANINA YENİ BİR PRESTASHOP KUR
2.DAHA SONRA BU YENİ KURMUŞ OLDUGUN PRESTANIN "ps_employee" HARİÇ TÜM TABLOLARINI KALDIR.
3. DAHA SONRA ESKİ VERİ TABANINDAN ( ŞİFRESİNİ UNUTMUŞ OLDUGUN KURULUMUN VERİTABANI) "ps_employee" HARİÇ OLMAK ÜZERE TÜM TABLOLARI KOPYALA.
4.KOPYALADIGIN TABLOLARI "ps_employee" TABLOSUNU SİLMEDİĞİN YENİ VERİTABANINA SQL KISMINDA ÇALIŞTIRARAK KAYDET.
6.YENİ KURULUM SIRASINDAKİ KULLANMIŞ OLDUGUN VERİ TABANI İSMİ FARKLI OLUCAGI İCİN ESKİ KURULUMUN OLDUĞU DİZİNDEN admin/config/config.inc.php DOSYASINI AÇ VE GEREKLİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAP

ARTIK YÖNETİM PANELİNE YENİ EMAİL VE ŞİFREN İLE GİRİŞ YAPABİLİRSİN,

ARKADAŞLAR PRESTA GERCEKTEN GÜVENLİK SEVİYESİ ÇOK ÜST DÜZEY BİR SCRİPT LÜTFEN PHP-FUSİON DRUPAL YADA JOOMLA İLE KARIŞTIRMAYINIZ, NETİCEDE SHOPPİNG SCRİPT İNSANLARIN KREDİ KARTI VE TÜM BİLGİLERİNİ KAYIT ALTINA ALICAK BİR SCRİPT BU, DOLAYISI İLE ENCRYPT OLAYLARI FARKLI HAZIR CMSLERDEN ÇOK FARKLI.

KATKIM OLDUYSA NE MUTLU BANA, FORUMA YENİ ÜYE OLDUM BİLMİYORUM REP OLAYI VARMI VARSA ALINTI OLMADIĞINI BİLDİRMEK İSTERİM UMARIM BİR REPİ ÇOK GÖRMEZSİNİZ :)

şifreyi encrypt ederken bir problem var sanıyorum şimdilik tüm encrypt leme algoritmalarını kaldırırsak sorunsuz giriş yapabiliyoruz. Bunun için aşağıdaki değişikliği yapmanız yeterlidir.

classes klasörünün içindeki Tools.php yi açın 504. satırdaki şu kodu bulun ve silin

return md5(pSQL(_COOKIE_KEY_.$passwd));

yerine bu kodu yazın

return $passwd;

Artık mySQL deki kayıtlı gözüken şifrelerle birebir giriş yapabilirsiniz.

BU GEÇİCİ BİR ÇÖZÜMDÜR SCRİPTTE HİÇ BİR ŞEKİLDE ENCRYPT SORUNU YOKTUR, BU ARKADAŞIMIZIN ANLATTIĞI ÇÖZÜMDE BAŞARILIDIR AMA GÜVENLİĞİ SIFIRA İNDİRMEKTEDİR SCRİPTİN DENEME YANILMA YOLU İLE ŞİFRESİNİN BULUNMASI YOLUNDA YAPILICAK BİR BOT SALDIRISINDA DENENİCEK FARKLI KOMBİNASYONLAR İLE COOKİE GEREKSİNİMİ DUYMAYAN SCRİPT OLUCAĞI İÇİN ŞİFRENİN BULUNMASI SÖZ KONUSUDUR, YANLIŞ.

SCRİPTİN COOKİLERE İHTİYAÇ DUYMASINDAKİ DİĞER SEBEP İSE;

ÜYELERİN SİTEDE GEZİNTİ ESNASINDA ALIŞVERİŞ KARTINA EKLEMEDİĞİ FAKAT İNCELEDİĞİ ÜRÜNLERE KOLAY ULAŞIM AMAÇLI SİTENİN SOLUNDA İNCELEDİĞİNİZ ÜRÜNLER KISMINDA TUTULMASINI SAĞLAMAK Kİ ÇOK ÖNEMLİDİR, DÜŞÜNÜN BİR MAĞAZADASINIZ VE KIYAFET BASKIYORSUNUZ 100 LERCE GÖMLEĞİN ASILI OLDUĞU KISIMDAN BİR GÖMLEĞE BAKTINIZ O AN İÇİN AKLINIZDAN DENESEMMİ DİYE GEÇTİ AMA DENEMEDİNİZ VE PAS GEÇTİNİZ, 10 DK SONRA O GÖMLEK HAKKINDA BİR ÖN YARINIZ OLDUGU KANISI İLE DENEMEK İSTEDİNİZ VE GERİ, DÖNDÜNÜZ GÖMLEĞİ BULMAYA ÇALIŞIRKEN Kİ ZAMAN KAYBI VE STRESİNİZ SİZE TEKRAR ENGEL OLDU VE TEKRAR PAS GEÇTİNİZ VE AYNI ORTAMDA KALMANIN GETİRDİĞİ SIKINTI İLE MAĞAZAYI TERKETTİNİZ, MAĞAZA SAHİBİNİN SİZDEN KAZANCI? BU ANLATTIĞIMIN ARKADAŞIMIN BAHSETTİĞİ İLE ALAKASI YOKTUR AMA NEDEN COOKİLER VARDIR BİLMEK İSTERSİNİZ DİYE EK BİR AÇIKLAMA OLSUN İSTEDİM

• 2 months later...

aynı şekilde bende denedim ama hiç bir şekilde aşağıdaki sorunu gidermiyor
1.3.1 türkçe sürümünü kurdum hatasız kurulum yaptı ama admin panele giriş yapamıyorum kullanıcı adım ve şifrem doğru olduğu halde tekrar giriş ekranına yönleniyor.

1.4 te kurulum yaptım aynı sorunları yaşadım.

1.3.6 sürümünü de yaptım aynı şekilde adminde sıkıntı yaşıyorum. gözdesm arkadaşında paylaştığı dosyaları yükledim kurulumu yaptım aynı şekilde sorun yaşamaktayım forum içindeki adminle ilgili bu sıkıntıları okudum. ana sayfada kullanıcı açtım onunlada üye girişi de yapamadım. ve admin içinde ps_employee deki şifreyi de değiştirdim ps_customerdaki şifreyi kopyalayarak.

ama bir türlü giriş yapamıyorum ne yapmam gerekli.

• 1 year later...
  • 11 months later...

Merhabalar,

Biraz eski bir konu bu ama hala bu sayfayı ziyaret ederek, başarılı olamayan arkadaşlar için iletiyorum.

3 farklı ve kesin çözümü.

Merhaba, benim de aynı sorunum var. Yedek sitemdeki ps_employee.sql dosyasını asıl sitemdeki dosyayla değiştirdim ama yinede sorun çözülmedi. Sizin yazdığınız kesin çözüm bağlantısı malesef çalışmıyor. Çözümü buraya tekrar paylaşabilir misiniz ?

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Merhabalar. Prestashop 1.6.1 kullanıyorum. bugün veritabanı bağlantı şifresini değiştirdim. Neden değiştirdin diye sorulabilir. Değiştirmem gerekiyordu. Fakat şimdi haliyle site açılmıyor. Veri tabanı yönlendirmesi neredeyse oradan girip şifreyi değiştirmem lazım. bana yardımcı olabilir misiniz ? Natro kullanıcısıyım. c panel üzerinde çalışıyorum.

• 2 years later...
  • 4 years later...