Jump to content

Prestashop pozwala zamówić produkty których nie ma na stanie.


tomputer

Recommended Posts

Witam.

Korzystam z presty 1.7.3.0. 

Dostrzegłem w sklepie pewien błąd. Sklep jest skonfigurowany tak by nie pozwalał zamawiać produktów których nie ma na stanie.

Ta opcja działa poprawnie na stronie produktu, w momencie kiedy klient ustawi ilość która nie jest dostępna skrypt wygasza przycisk dodaj do koszyka.

Działa to poprawnie również dla produktów z kombinacjami.

Problem pojawia się w momencie kiedy klient doda produkt który jest np w ilości 1szt. do koszyka. Następnie przejdzie do koszyka i tam zwiększy ilość produktów. Wówczas skrypt nie weryfikuje stanu i pozwala na dowolną zmianę ilości dla tego produktu.

Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Z tego co zaobserwowałem w momencie zwiększania/zmniejszania ilości dla wybranego produktu wykonywany jest kod z pliku ./cart-detailed-product-line.tpl

Quote

{if isset($product.is_gift) && $product.is_gift}
              <span class="gift-quantity">{$product.quantity}</span>
            {else}
              <input
                class="js-cart-line-product-quantity"
                data-down-url="{$product.down_quantity_url}"
                data-up-url="{$product.up_quantity_url}"
                data-update-url="{$product.update_quantity_url}"
                data-product-id="{$product.id_product}"
                type="text"
                value="{$product.quantity}"
                name="product-quantity-spin"
                min="{$product.minimal_quantity}"
              />
            {/if}

 

Poklikałem trochę po demach szablonów dla prestashop 1.7 i widzę, że w niektórych przypadkach też występuje ten problem ale znalazłem też sklepy gdzie w momencie wpisania w tym polu liczby większej niż faktyczny stan dla produktu to wartość z tego pola automatycznie zmniejsza się.

Czy ktoś z Was orientuje się jak zmusić preste by w momencie zmiany ilości w koszyku sprawdzała stan magazynowy dla produktu. 

 

Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A nie masz czasem ustawione na danym produkcie, że Klient może zamówić produkt jeśli go nie ma?

Wyłączenie w ustawieniach nie powoduje zmiany w tym co jest ustawione w produkcie i nawet jeśli zmienisz, to w produkcie i tak jest że może zamówić i może dlatego pomija?

Edited by Prymus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ustawienia globalne oraz w samych produktach były w porządku.

Z tego co wyczytałem był to błąd samej presty który został naprawiony przez twórców. U mnie po aktualizacji presty w moim szablonie błąd wciąż występował Napisałem do twórcy szablonu i poprawił ten błąd. Teraz jeśli klient w samym koszyku zwiększy ilość produktów na taką, która nie jest dostępna to dostanie stosowny komunikat oraz nie może zrobić zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...