Jump to content

XML ve kombinasyon sorunu

Recommended Posts

Merhaba, ben xml ile ürün çekiyorum siteme benim tek bir sorunum kaldı xml'de bazı ürünlerde renk seçenekleri var bunar ayrı ayrı geliyor örnek: (25 mt kablo = 25 mt kablo siyah + 25 mt kablo beyaz)  ana link  ve renkleri ayrı ürün sayfası gibi benim istediğim ana ürüne kombinasyon ile renkleri ekleyip renkli olanları pasif yapıp sadece stok güncelliği için açık tutmak ama sorun renkleri ana ürüne ekleyince siyahtaki stoğu güncellemesi gerek bunu nasıl sağlarız ? Renk sayfaları olmayacak ana sayfasına renkleri ekleyeceğim xml olduğu için renklere stok çekmesi gerekiyor.

Merhaba 

Bu sorunun cevabı entgerasyonu nasıl yaptığınıza bağlı. Prestashop native class'ları kullanarak yapıyorsanız zor, doğrudan SQL ile yapıyorsanız imkansız kadar zor bir iş. İngilizce bölümünde bununla ilgili en az yüz tane konu var. Ben Prestashop classlarını kullanarak 20 adımda nasıl yapılacağını anlatmıştım ama daha iyi anlatımlar da vardı.

Çok kısa bir püf noktası yazayım: Çok boyutlu kombinasyonları import etmek kolay ama update etmek zor. Bu yüzden hem her attribute unique, hem her value unique olmalı.