Jump to content

Zmiany w css


berny7

Recommended Posts

Witam.

Mam mały problem, a mianowicie wprowadzam zmiany na stronie głównej w plikach CSS i po ich zapisaniu jest wszystko tak jak chciałem, ale po kilku godzinach wprowadzone zmiany znikają i wszystko wraca do stanu początkowego sprzed moich zmian.

Proszę o pomoc, w czym może być problem.

Link to comment
Share on other sites

To w jakim miejscu mogę zmienić css np. w polu "kontakt z nami" i jak mogę odnaleźć interesujący mnie element na stronie w plikach presty, bo jak pisałem wcześniej próbowałem korzystać z chroma i opcji zbadaj ale tam dostaje lokalizację pliku właśnie do folderu cache.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zainstaluj sobie dodatek firebug Lite dla chrome.

 

I potem zamiast "zbadaj" to "inspect with Firebug Lite" :)

 

Każdy blok w "preście" ma swoje odpowiedniki w katalogu twojego szablonu ( themes ) i tam zmieniasz co chcesz.

A pliki cache tworzą się z tego, co zapisane jest w tych plikach themes i aktualizowane co jakiś czas, więc zmiany tam wprowadzone ( w cache ) są krótkotrwałe.

 

 

 

Edited by miccom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A tutaj możesz zadać pytanie np.  jaki plik tpl odpowiada za np. "formularz kontaktu"?

I szybciutko ktoś ci tu odpisze że contact-form.tpl

 

A znajdziesz go w public_html/themes/twoja_nazwa_szablonu/contact-form.tpl

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berny7 said:

To w jakim miejscu mogę zmienić css np. w polu "kontakt z nami" i jak mogę odnaleźć interesujący mnie element na stronie w plikach presty, bo jak pisałem wcześniej próbowałem korzystać z chroma i opcji zbadaj ale tam dostaje lokalizację pliku właśnie do folderu cache.

Pozdrawiam

Jest tak ponieważ masz włączona minifikacje css wyłącz to w zakładce wydajność wtedy zobaczysz prawdziwe ścieżki do plików.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zmieniam css-y na stronie głównej (szablon podstawowy) w pliku  themes/classic/assets/css po jakimś czasie wraca wszystko do ustawień pierwotnych czyli moje zmiany przepadają.

Proszę o poradę w czym jest problem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...