Jump to content

Statystyki sa zbierane ale są zaniżone


tomputer

Recommended Posts

Witam mam taką małą zagwozdkę.

Korzystam z prestashop 1.7.3 moduł kopalnia danych jest włączony i skonfigurowany.

Pozostałe moduły statystyk również włączone i aktualne

W preście zbierają się dane i są wyświetlane w statystykach ale są  zaniżone.

Np w panelu Odwiedziny i odiwedzający mam odnotowane tylko 3 wizyty (w google analytics jest ich w tym samym dniu kilkadziesiąt)

W panelu pochodzenie odwiedzających odnotowały się tylko pojedyncze wizyty i wszystkie oznaczone jako linki bezpośrednie.

Faktycznie wizyt jest dużo więcej i z różnych źródeł widać to dokładnie w google analytics.

Czyli podsumowując do statystyk zapisuję się tylko szczątkowe dane. 

Zauważyłem że są dane które zapisują się poprawnie np Najlepsze produkty tu dane są kompletne.

Co może byc tego przyczyną, będę wdzięczny za pomoc lub wskazówki.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przeniosłem tymczasowo moduł kopalnia danych do stopki szablonu. Zaobserwowałem że po tej zmianie dane dla wizyt są zbierane poprawnie. Widać to np po aktywnych sesjach w panelu statystyk. Wcześniej nie pojawiały się informację o tym że jakikolwiek użytkownik przegląda stronę. Wygląda na to że szablon nie do końca poprawnie wspierał moduł statystyk. Poczekam parę dni i porównam dane panelu presty z google analytics.

 

Po tym zabiegu statystyki zdziałają poprawnie. Niestety przy okazji wyszedł inny temat zdziwiłem się jak dużo jest ruchu z  robotów i automatów. Google analytics ładnie filtruje te dane w zapleczu presty wszystko jest jednak zliczane. No ale to już osobny temat.

Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...