Jump to content
  • 0

1.6.1 - Nieprawidłowa forma płatności za wysyłkę za pobraniem


MateuszW

Question

Witam.

 

Chociaż problem wydaje się być znany, to nie mogę znaleźć rozwiązania specyficznie dla naszego problemu. Wyszukałem i sprawdziłem już wcześniejsze rozwiązania (Polskie i Angielskie), ale niestety bez sukcesu.

 

Obsługuję PrestaShop 1.6.1.7 ( Aktualizacja ciągle jest przesuwana ponieważ szef uważa, że są ważniejsze rzeczy do roboty).

 

Moduły których problem może dotyczyć:

Płatność przy odbiorze v1.0.0 - by PrestaShop

Przelew na konto v1.1.2 - by PrestaShop

Ship to Pay v2.0 -, modified by GreenMouseStudio.com

Zaawansowana zgodność prawna w UE v2.0.2 - przez PrestaShop

 

Nasz problem polega na tym, że mamy na sklepie kilka produktów specjalnych, które chcemy mieć w sprzedaży wyłącznie z wysyłką za pobraniem. Zostali więc utworzeni nowi przewoźnicy z wyłączną płatnością przy odbiorze i przypisanymi wyłącznie do tych konkretnych produktów.

Podczas składania 5 krokowego zamówienia, pozostanie przy domyślnie zaznaczonym wyborze ( lub w przypadku tylko jednego przewoźnika, nawet nie ma wyboru) i przejdzie do ostatniej zakładki "Płatność" to zamiast przycisku "zapłać przy odbiorze" jest "zapłać przelewem" ,i wykona standardową procedurę płatności przelewem. Ustawienie w module "Ship to Pay" i produkcie  jest kompletnie ignorowane.

 

Do tej pory 3 razy sprawdziłem wszystkie konfiguracje modułów, jak ograniczenie do krajów, walut itp. ale nie znalazłem nic co mogło by wyzwalać takie zachowanie.

 

Udało mi się określić, że jeżeli w zakładce "Wysyłka" jest dostępny więcej niż 1 wybór dostawcy i zmieni się go z domyślnie zaznaczonego na inny (niezależnie czy wróci się do poprzedniego, czy pozostanie przy nowym wyborze) to w zakładce "Płatność" pojawi się prawidłowy przycisk "zapłać przy odbiorze". To samo jak za pierwszym razem pojawi się nieprawidłowo "zapłać przelewem", cofnie się do poprzedniego kroku i zmieni dostawcę, to w Płatności będzie prawidłowy przycisk.

 

Metodą prób określiłem, że wyłączenie modułu "Zaawansowana zgodność prawna w UE v2.0.2 " naprawia ten problem - wtedy metoda płatności przy odbiorze pojawia się prawidłowo, nawet jak jest to jedyny wybór. Jest to jednak przydatny moduł i wolałbym go mieć włączony.

 

Czy jest jakiś sposób aby te płatności zaczęły działać prawidłowo? Co trzeba zrobić aby rozwiązać ten problem?

 

Z góry dziękuję.

Edited by MateuszW (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...