Jump to content
  • 0

Prestashop "pamięta" dane


Macko777

Question

Witam,

podczas testowania swojego sklepu zauważyłem taką rzecz: po złożeniu zamówienia przez nowego klienta i pełnym jego zakończeniu opróżnia się koszyk, lecz jeśli klient znowu wrzuci coś do koszyka i przejdzie do zamawiania to jego dane są już wypełnione w formularzach. Po wyczyszczeniu ciasteczek dane znikają. Chciałbym jednak aby dane znikały od razu. Chodzi mi o to aby klient widział czyste formularze przy ponownym zamawianiu. Dotyczy Prestashop 1,6. Czy ktoś wie jak to zrobić?

Przy okazji zapytam - czy w świetle prawa zamówienie na jednej stronie jest OK? Przepisy mówią, że klient musi zobaczyć podsumowanie koszyka przed zamówieniem. Przerobiłem OPC tak aby klient najpierw wybierał formę wysyłki a dopiero miał podsumowanie koszyka. Dopiero niżej wpisuje dane do wysyłki. Zauważam jednak, że coraz więcej sklepów ma 5-stopniowe składanie zamówienia, w demo Prestashop 1,7 w backoffice nawet nie ma opcji zmiany na zamówienie na jednej stronie.

 

Pozdrawiam

Edited by Macko777 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Cel jest tylko jeden - nie jestem pewien jak takie zapamiętywanie danych jest widziane w świetle nowych przepisów o RODO. Czytałem w tym temacie sporo, ale wciąż się czuję jak we mgle. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że utrzymanie sesji opisane jest w polityce plików cookies, co więcej sama przeglądarka też zapamięta te dane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...