Jump to content
  • 0

Internal Server Error przy generowaniu kombinacji


felisnet

Question

Witam
Mam następujący problem podczas generowania kombinacji. Niestety każdy produkt ma ich aż około 3500.
Gdy włączę generator kombinacji wyskakuje błąd:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

Mimo błędu kombinacje zostają wygenerowane i działają. Natomiast nie dla każdej kombinacji dopisuje się ilość dostępnych produktów. Czasem dojdzie prawie do końca listy. czasem do ok. połowy. reszta jest na "0"
W sumie nie stanowi to problemu bo produkty są robione na zamówienie i funkcja magazynu w sklepie jest wyłączona.
Moja presta to  1.6.1.18.
Może jednak da się coś ustawić w preście lub cpanelu od hostingu, by ten błąd się nie pojawiał.
Dodam jeszcze, że w moim odczuciu przyczyną błędu jest czas operacji, bo generowanie trwa dość długo.
Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Z  taką ilością kombinacji jedyny ratunek to Attribute Wizard Pro, niestety.

Możesz większać limity, możesz kombinować, ale całe rozwiązanie kombinacji atrybutów w PrestaShop jest niestety... słabe, jak jest ich za dużo to po prostu jest masa problemów.

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, Krystian Podemski said:

Z  taką ilością kombinacji jedyny ratunek to Attribute Wizard Pro, niestety.

Dziękuję za podpowiedź, bo moduł robi dobre wrażenie, ale póki co jest dla mnie zbyt drogi.

Ponadto musiałbym zobaczyć jego możliwości od zaplecza, bo używam wielu atrybutów z teksturami kolorów. Mam to zrobione tak, że dzięki innemu modułowi po najechaniu myszką następuje zoom tekstury. To wygodne bo nie chcę by tekstury zajęły większość ekranu, a jednocześnie by dało się je dobrze obejrzeć. Nie wiem czy Wizard pro ma taką opcję.

Dlatego póki co pozostaje pogodzić się z tym błędem,  Jak pisałem, mimo, że się pojawia to wszystkie kombinacje atrybutów generowane są poprawnie. Poza tym sklep działa bez znaczących opóźnień i innych błędów.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 minutes ago, Piotr K. said:

Skoro AWP jest za drogie to pokombinuj jak zmniejszyć ilość kombinacji, najlepiej zejdź z nimi poniżej 1000, bo zostawienie losowego błędu to loteria...

Właśnie nad tym pracuje. Ewentualnie jeśli sklep cokolwiek zarobi to wtedy kupię AWP. Co ciekawe pościłem generator na innym serwerze i tam wydolił tą ilość kombinacji, więc wpływ  muszą mieć ustawienia i jakość hostingu,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No to na serwerze webd wydolił 3500 kombinacji. Tyle, że tam zrobiłem instalacje testową i sprawdziłem póki co dla jednego produktu, ale z tymi samymi atrybutami. Jak znajdę czas wykonam więcej testów.

Na serwerze Godaddy, gdzie jest sklep generator pada. Tak jak pisałem, generuje, wszystko działa, ale jest ten błąd. Nawet nie da się usunąć tych kombinacji chyba, że ręcznie, jedna po drugiej. Będę musiał pokombinować jak to zrobić z poziomu phpadmin i sql, bo klikać 3500 razy w usuń to sporo pracy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pojawienie się błędu oznacza, że nie wszystkie operacje zostały zakończone = prosisz się o problemy...

Jeśli możesz wejść w generator to wygeneruj sobie 2 kombinacje, reszta się skasuje ;)

Pamiętaj, że później operacja a nawet wyświetlenie takiej strony produktu to "oranie" serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, Piotr K. said:

Jeśli możesz wejść w generator to wygeneruj sobie 2 kombinacje, reszta się skasuje

No właśnie wpadłem na to by wygenerować kombinacje dla jednego czy dwu atrybutów i resztę usunąć ręcznie, ale wtedy też pojawia się błąd "Internal Server Error", a kombinacje pozostają bez zmian. Mam więc pomysł by wszystko zrobić z poziomu phpadmin i mysql. Boję się jednak by nie rozwalić wprowadzonych produktów dlatego proszę o radę czy moje pomysły czegoś nie uszkodzą.

Jeżeli wykonam komendę

TRUNCATE TABLE ps_product_attribute;

To skasuję kombinacje dla wszystkich produktów? Czy muszę jeszcze zrobić to samo dla innych tabel np:

ps_product_attribute_combination

ps_stock_available

ps_stock

I jeszcze gdybym chciał zerować kombinacje dla jednego produktu to dobra będzie komenda:

DELETE FROM `ps_product_attribute` WHERE `id_product`='5'"; 

I tu też pytanie które tabele ruszyć?

Mam już koncepcje jak ograniczyć ilość kombinacji, bo pewne atrybuty zamieściłbym jako akcesoria do produktu, tylko wcześniej muszę wyczyścić to co namąciłem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może komuś się przyda. Aby usunąć wszystkie kombinacje atrybutów dla wszystkich produktów trzeba wyzerować tabele

TRUNCATE TABLE ps_product_attribute_shop
TRUNCATE TABLE ps_product_attribute
TRUNCATE TABLE ps_stock_available
TRUNCATE TABLE ps_product_attribute_combination

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...