Jump to content
  • 0

Zwiększenie ilości znaków długiego opisu - presta 1.7.2.4


() Maciej ()

Question

Witam,

Klient zwrócił mi uwagę na dość upierdliwy problem. A mianowicie presta w wersji 1.7.2.4 daje możliwość wprowadzenia (przynajmniej według licznika w PA) 8000 znaków. Na stronie jednak wyświetla ok 2500 znaków.

I teraz najciekawsze. O ile w bazie znajduje wartość "description_short", którą mogę sobie zmienić. O tyle wartości pola "Desciption" nie widzę nigdzie. W PA zmienna description_short jest w Preferencje > produkty. Gdzie jest jednak ta druga ?

Czy ktoś z Was może mnie oświecić, gdzie znajdę wartość tej zmiennej i przede wszystkim zwiększę ilość znaków do wartości 10 000, która faktycznie da się wprowadzić w panelu i jednocześnie wyświetli się na stronie?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam Prestashop 1.7.2.4 i u mnie działa 8000 znaków opisu. 

        ->add('description', 'PrestaShopBundle\Form\Admin\Type\TranslateType', array(
            'type' => 'Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\TextareaType',
            'options' => [
                'attr' => array(
                    'class' => 'autoload_rte',
                    'counter' => 8000,
                ),
                'constraints' => array(
                    new TinyMceMaxLength(array(
                        'max' => 8000
                    ))

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A wszystko dlatego, że jeszcze masz do poprawienia konfigurację plików na serwerze. Standardowo na serwerze masz ograniczenie MAX_INPUT_VARS ustawione na 10k.

I teraz żeby było śmieszniej... te 8k znaków jakie masz widoczne uwzględnia wszystkie znaki wprowadzane przez pole input.. a więc spacje, entery itp także. Malo tego polskie znaki diakrytyczne są zapisywane w postaci np %020 (podaje losowo ciąg znaków, więc nie czepiajcie się znaczenia akurat tego ciągu). A więc wprowadzając 1 literę masz np 4 znaki zajęte.

Doszukałem się tego po dość długiej chwili spędzonej z adminem serwera. Co ciekawe, nie każdy hosting daje możliwość zwiększenia tej wartości "ze względów bezpieczeństwa".

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiesz nie siedzę tak daleko w tym temacie. Mam podobno upośledzony serwer na home. Nie mogę narzekać na wszystkie techniczne sprawy. Ale jak masz problem z klientem to już inny temat. Tak z ciekawości sprawdzę polskie znaki ile liczy znaków. Gdzie to znajdę w sql ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak się jeszcze wtrace... Pamiętajcie, że rekordy tabeli danych też w polach tekstowych maja swoje ograniczenia ilości. Wtedy też, mimo wprowadzenia ograniczenia w pliku do 8000 może w tabeli zapisać tylko standardowo 256, bo takie są zazwyczaj wartości standardowe. 

A co do serwerów z obraniczen8em input_vars to uciekać jak najszybciej, bo jeżeli usługodawca to ogranicza to tylko bezpieczeństwem jest nieprzeciazenie bardzo wolnego i niewydajnego serwera :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...