Jump to content
  • 0

Zniknęły tłumaczenia w opisach, nagłówkach, menu górnym, mailach itd.


mrakow09

Question

Witam,
mój sklep działa w Belgii i ma 2 języki. Polski i niderlandzki. Można było przełączać oba języki. I działało to dobrze. Do czasu.
Podczas tłumaczenia tekstów w szablonach maila doszło do utraty wszystkich tłumaczeń opisów. 
Język niderlandzki całkowicie zniknął ze sklepu, choć jest na liście języków do wyboru.

Przykład 1: Blok banera, który zawierał tekst po niderlandzku również zniknął w całości. Nie ma banera. 
Przykład 2: Górne menu nawet po przełączeniu na niderlandzki - jest tylko polskie. (fot.)

Gdzie mogę szukać źródła tego problemu? Gdzie zapisywane są wykonane przeze mnie tłumaczenia? Czy mogę je jeszcze odzyskać?
W ścieżce /prestashop/themes/default-bootstrap/lang istnieje plik nl.php .
Czy problemu szukać w szablonie, bloku języka czy bazie danych?

Podstawowe parametry lokalizacji wyglądają tak:

Domyślny język: Nederlands (Dutch)
Pobierz język z przeglądarki: NIE
Domyślny kraj: Belgia
Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki: NIE

Dzięki za przeczytanie i ew. pomoc.
 

Przechwytywanie.PNG

2.PNG

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Najlepsza opcja to przywrócenie backupu sklepu. Tłumaczenia same z siebie nie znikają, więc albo ktoś grzebał w plikach i namieszał. Albo była aktualizacja jakaś, która wywaliła błędy i mimo wszystko nie przywróciła się kopia automatycznie (bo np "mądry admin" ją wyłączył).

Można sprawdzać bazę danych, pliki itd i szukać problemu jednak najszybsza opcja to przywrócenie kopii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...