Jump to content

Problem z mailami


Macko777

Recommended Posts

Cześć,

 

mam nadzieję, że to już ostatni temat z którym nie mogę sobie poradzić sam. :) Problem dotyczy maili wysyłanych z prestashop 1.6.18 - o rejestracji, zakupie produktu itp. Przy zakładaniu sklepu jako mail główny podałem swój prywatny. Teraz chciałbym zmienić go na adres w domenie. Założyłem nowe konto pocztowe w domenie, w sekcji Zaawansowane -> Adres mail skonfigurowałem ustawienia SMTP zgodnie z informacjami od administratora hostingu. Wyczyściłem pamięć podręczną i niby wszystko jest OK, ale nadawcą maili nadal jest moje prywatne konto a nie mail który podałem w konfiguracji. Co więcej, pousuwałem swojego prywatnego maila ze wszystkich możliwych miejsc w Preście a on nadal wyświetla się np. przy opcji "wyślij mail testowy". Chciałem go ręcznie usunąć z bazy danych, ale nie mogę znaleźć ścieżki gdzie jest on zapisany. Przeszukałem cały panel Prestashop w poszukiwaniu jakiejś innej konfiguracji maili, ale nic nie znalazłem.

Konfiguracja poczty

Metoda obsługi poczty Używasz swoich własnych parametrów SMTP.

Serwer SMTP: webh.email

Nazwa użytkownika SMTP: Zdefiniowany

Hasło SMTP: Zdefiniowany

Szyfrowanie tls

Port SMTP 587

 

Drugi problem dotyczy maili wysyłanych z formularza "Biuro Obsługi Klienta". Po przeniesieniu strony na nowy hosting (webh.pl) nie można wysyłać wiadomości. Pojawia się komunikat:

Jest 1 błąd

  1. Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości.

 Oczywiście szukałem w internecie sposobów na rozwiązanie tego problemu, ale znalezione porady nie działają u mnie.  Włączyłem tryb debugowania żeby zobaczyć czy pokażą się jakieś błędy, jednak nic nie wychodzi.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać te problemy?

 

EDYCJA: Jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości przez klientów to zauważyłem, że w konfiguracji BOK-u wyświetla się informacja: "IMAP is not installed on this server." W panelu hostingu w ustawieniach PHP włączyłem więc IMAP. Następnie skonfigurowałem jeszcze raz BOK - ustawiając połączenie SSL/TLS - tym razem wszystko zsynchronizowało się poprawnie. Jednak nadal nie można wysyłać maili przez BOK, występuje ten sam błąd.

Edited by Macko777 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Udało mi się rozwiązać problemy. Rozwiązanie pierwszego problemu było dosyć prozaiczne: ręcznie z bazy danych pousuwałem swój prywatny e-mail we wszystkich tabelach, w których go znalazłem. Później ponownie skonfigurowałem SMTP i wyczyściłem cache. Zadziałało i maile wysyłają się już poprawnie.

Drugi problem: trzeba wyedytować plik contact-form.tpl w katalogu obecnie używanego szablonu. Odnajdujemy linię: <div class="submit"> i wklejamy zaraz za nią:

<input type="text" name="url" value="" class="hidden" />
<input type="hidden" name="contactKey" value="{$contactKey}" />

Całość wygląda tak:

<div class="submit">
                <input type="text" name="url" value="" class="hidden" />
                 <input type="hidden" name="contactKey" value="{$contactKey}" />
                <button type="submit" name="submitMessage" id="submitMessage" class="button btn btn-outline button-medium"><span>{l s='Send'}</span></button>
</div>

Po tej zmianie powinno działać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...