Jump to content

Ürün renk ve boyut sorunu

murathan

Recommended Posts

Merhaba ;

Benim satışa sunduğum ürün 9 tane renk 5 tane farklı boyut mevcut şimdi;

Boyutlar sadece ücreti değişik renkler için önemli değil,

Bir ürün eklediğimde 30*30 ürün 5 ytl dediğimde 4 tane farklı renk ekleyince ürün satışa sunulmuyor.

hepsini 30*30 ile birleştirip tek tek fiyat verirsem oluyor. Buda bana bir üründe 45 tane farklı giriş yapmaya yol açıyor.

Şimdi istediğim Boyut fiyat girecem kişi renk seçecek kombinasyona eklemek istemiyorum renkleri bunu nasıl yaparım.

5 tane boyut ürün var renkleri farklı farklıdır fakat eklenen renkleri seçerken hiç bir fark teşkil etmez o yüzden renk seçimini para konsolundan ayırmam lazım bunu nasıl yapabilirim.

Bir ürün ekliyorum üründe Kombinasyonlar uygulayacam buraya kadar herşey güzel.

İki tane Kombinasyon yaptım birtanesi renk diğeri boyut buraya kadarda tamam.

Ürün ekledim fiyat verecem boyutuna göre fiyat verdim herşey güzel fakat renk işin içine girdiği zaman onada para birimi belirlemem gerekiyor veya renk ile boyut ikisini birlikte girmem gerekiyor.

Örnek;

Bir tane iphone ekleyin.

16'lık ve 18'lik olarak iki tane seçeği olsun fiyatları 15 ile 20 olsun.

Renk seçeneği ekleyin eger kombinasyon yapmazsan renk ile fiyat göstermiyor renkte de fiyat istiyor.

Murathan kusura bakma bir haftadır yoğumdum ancak bakabildim. Sorduğun soruyu yada ne yapmak istedigini halen anlayabilmis degilim. Daha detaylı anlatabilirmisin.. Mutlaka çözümü vardır ama biz bu oruçlu kafayla anlyamadık halen senin derdini..
iyi calismalar..

• 2 weeks later...

O zaman Ugur şöyle anlatayım.

prestashop mevcuttur sende, bir ürün eklemeni istiyorum eklediğin ürüne kombinasyon ekleyeceksin,

Eklediğin ürün laptop olsun 15" 17" 19" şeklinde 3 farklı kombinasyon ekledin eklediğin ürüne fiyat girdin tamam dedin.

Şimdi renk ekleyeceksin kombinasyonu kullanacaksın mecburen elinde 9 tane renk ver şimdi renk eklerken sıkıntı çıkarıyor sebep 9 tane rengi 15" laptop ile kombinasyonlu yapmak zorundasın aynı şekilde 17" ve 19" buda baya vakit alıyor doğal olarak ve baya karışık oluyor.

Senin asıl yapmak istediğin laptop boyutlarını vermek renkler ise kombinasyona girmemesi.

Kişi 15" laptop seçecek üzerine mavi renkte diyecek bitecek.

Sen ise ürün eklerken 15" 17" 19" diye 3 farklı boyutta ekleyeceksin ve oraya her üründe mevcutdur şeklinde 9 tane renk ekleyeceksin o renk ne fiyatı etkileyecek nede satışı.

Alan kişide 15" mavi renk laptop aldı diye belirtecek o kadar.