Jump to content
  • 0

Złe wyniki wyszukowania dla produktów, które mają 1 literkę i spację


foxskav

Question

Witajcie,

Mam problem z wynikami wyszukiwania.

Kiedy Próbuje wyszukać "witamina e" mam wyniki wszystkich witamin w sklepie czyli "witamina b", "witamina c" itd
Produkty "witamina e" są jednak na samym końcu wyników wyszukiwania.

Wiem, że presta dzieli wszystkie słowa z pola wyszukiwania co przekłada się na większą wagę dla słowa "witamina" od "e"
Przy ustawieniu indeksacji wyszukiwarki minimum od jednej literki wyniki wyszukiwania są tragiczne dla wszystkich produktów.

Próbowałem kombinować na wszelkie sposoby z wagami tagów nazw kategorii jednak bez powodzenia.

Tagi też nie mogą zawierać spacji.

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Wagi nic nie dadzą, bo presta szuka Ci minimum 3 znaków. Dlatego napisanie samej literki E, czy jakiejkolwiek innej nic Ci nie da, bo presta tak jakby jej nie widzi.

Da się jednak to obejść stosując jedną sztuczkę :)

wchodzisz do "Szukaj" i dodajesz aliansy wg schamtu :

produkt

słowo szukane |  alianas
produkt A  | produkt-a

a następnie do danego produktu dopisujesz sobie w tagach, indeksie albo np w kodzie ISBN (którego bardzo często się nie wyświetla na stronie )  produkt-a

Edited by () Maciej ()
edycja błędu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam dokładnie taki sam problem. Tylko pojawia się kolejny problem po dodaniu tagów do produktu i ustawianiu aliasów. Przykład

Mam Witamina A i Witamine B. Obie mają już tagi dodane i teraz gdy wpisuje frazę "Witamina A", to pierwsze cztery wyniki, to właśnie te produkty, jednakże gdy wpisuje już frazę "Witamina B", to produkty z tą frazą nie są w pierwszej linii, ale zaraz pod produktami z Witaminą A. 

Link do sklepu do wglądu: medpak.com.pl

Ustawienia wagi w wyszukiwarce:

image.png.7358f2b773bf8ccaa562ad5eb88d3536.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...