Jump to content
  • 0

Reguly podatkowe - edycja (dodanie krajów)


design4VIP

Question

witam,

czy jest jakas metoda na edycje reguly podatkowej? standardowa ma zapisane tylko kraje strefy Europa, a taka regula zostala juz dodana do 58tys produktow ;/ i raczej zmiana nie wchodzi w gre, dodanie nowej rowniez bo ta regula musi miec ID=1 ;/

jakos przez baze danych moze?

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli w edycji tej reguły ID=1 pozmieniasz jej warunki, czy to kraje, czy przypisane podatki, to skutek przeniesie się na wszystkie produkty i nie trzeba nic w nich modyfikować.

Na górze jest przycisk "Dodaj nową regułę podatku" i można dodawać kolejne państwa z jakimś tam przypisanym podatkiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 2.02.2018 at 12:54 PM, e_com said:

Jeśli w edycji tej reguły ID=1 pozmieniasz jej warunki, czy to kraje, czy przypisane podatki, to skutek przeniesie się na wszystkie produkty i nie trzeba nic w nich modyfikować.

Na górze jest przycisk "Dodaj nową regułę podatku" i można dodawać kolejne państwa z jakimś tam przypisanym podatkiem.

 

 

wersja 1.6.1.12

 

no i fajnie brzmi "pozmieniasz jej warunki czy to kraje...." no wlasnie o to chodzi, ze nie da sie np. dodac kraju, ktory  nie byl ujety w czasie tworzenia reguly. a stworzenie nowej reguly rowna sie z nowym ID co wymagaloby zmiany tego ID reguly we wszystkich produktach....

 

dodam jeszcze, ze nie w gre nie wchodzi UPDATE przez baze ID reguly w produktach, ta musi, ze wzgedu na szblon pobrania produktow z hurtowni, byc zawsze ID==1.

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wersja 1.6.1.17, do istniejącej reguły PL Standard Rate (23%) o ID=1, z którą zrobiono wiele zamówień, dodałem Afganistan z niemieckim podatkiem 19%.

A jak to się zachowuje w starych zabugowanych wersjach to nie wiem, bo nie chce mi się specjalnie instalować starych bubli :D

 

Zaznaczenie_014.png

Edit:

Już teraz widzę u siebie o co chodzi. Po edycji reguły zostaje nadany jej nowy ID.

A Tobie chodzi o to, żeby ID pozostało niezmienione. Cały czas z Twojego wątku rozumowałem, że wcale nie daje się reguła modyfikować :)

Zajrzałem do klasy TaxRulesGroup i przy edycji reguły podatkowej stosowana jest metoda historyze tworząca nową regułę z nowym ID, także poprzez panel odpada edycja.
A próbowałeś po prostu w tabeli PREFIX_tax_rule dla id_tax_rules_group=1 dodać kolejne państwa z odpowiednim dla nich id_tax?

 

Edited by e_com (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

no wlasnie, siegnelismy sednum ;)

dlatego wlasnie od razu w pierweszym poscie pisalem o "moze mySQL", tak mniejwiecej zrobilem, zalozylem nowa regule ze wszystkimi krajami i zmienilem przez baze jej ID na 1. ale myslalem, ze moze ktos bedzie znal jakis prostszy sposob. no... wiem, ze takie rozwiazanie jest proste i szybkie, ale tez zakladalem, ze moze da sie to jednak zrobic po stronie presta. troche juz zdziadzialem, bo 2 lata sobie odpuscilem i w ogole w preste nie zagladalem, to nei jazda na rowerze, to sie zapomina ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...