Jump to content
  • 0

Coś się posypało z CMS-ami...


grayling

Question

Witam.

Sklep działa OK (w tej chwili jeszcze przerwa techniczna) od frontu i w BO, przestała działać jedna, jedyna rzecz.

Muszę przeedytować cms-y, ale dostaję taką perełkę:

----------------

Notice w linii 510 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/Tab.php
[8] Undefined index: id_parent

Notice w linii 568 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/controller/AdminController.php
[8] Undefined index: name

Notice w linii 569 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/controller/AdminController.php
[8] Undefined index: name

Notice w linii 570 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/controller/AdminController.php
[8] Undefined index: class_name

Notice w linii 572 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/controller/AdminController.php
[8] Undefined index: class_name

Notice w linii 618 w pliku /home/sl2018/domains/sanitlinesklep.pl/public_html/classes/controller/AdminController.php
[8] Undefined index: name

-----------------

Myślałem, że pomoże nadpisanie świeżymi plikami z czystej Presty klas i kontrolerów - nic się zmieniło, do cms-ów dostępu nie ma. Żeby było jeszcze śmieszniej, to edycja tekstów w module "Własnego bloku informacyjnego CMS" działa bez zarzutu.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? A może ktoś już wcześniej nadepnął na podobne grabie?

Pozdrawiam,

Grayling

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie bardzo rozumiem. Chodzi o ustawienia już w Preście, czy bezpośrednio na serwerze (DirectAdmin)?

Sklep odinstalowałem, zaczynam jechać od początku. Przeryłem wcześniej wszelkie możliwe fora bardzo różnojęzyczne - wygląda na to, że mój przypadek jest jednostkowy, wyjątkowy, wybitny i niepowtarzalny (tylko dlaczego mnie to, qrna, nie cieszy?...).  Mam wszelkie możliwe kopie, plików przez FTP, bazy przez pHpMyAdmin-a. Tylko teraz najbardziej mi śmierdzi baza - wszystkie klasy i kontrolery sprawdziłem, na wszelki wypadek nadpisałem świeżymi plikami (żaden nie różnił się choćby bajtem od tych z instalki). Pliki konfiguracyjne sklepu i .htaccess są OK. Wygląda na to, że błąd generuje jakiś zapis w bazie. Jeżeli teraz użyję tej bazy (o robieniu tego od zera wolę nawet nie myśleć), ta edycja cms-ów może mi się znowu wykrzaczyć.

Jeżeli tak to właśnie pójdzie (tfu!), to gdzie mam szukać tego ustawienia dot. powiadomień? W ustawieniach PHP na serwerze? A właśnie - czy wiadomo coś na temat współpracy PHP 7.2 z Prestą? W tej chwili mam 5.6. Siódemka podobno z Prestą chodzi dobrze, o problemach z 7.1 znalazłem sporo informacji, na temat 7.2 nie ma nic. Próbował ktoś ustawiać na swoich serwerach wersję 7.2?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Presta 1.6.1.17 działa poprawnie z php 7.0 i 7.1. Piszę o samej preście, a nie tysiącach modułów z całego świata :)

Od wersji 1.6.1.18 ma też działać poprawnie z php 7.2.

Presta 1.7 dopiero od wersji 1.7.4 ma obsługiwać php 7.2.

Co do Twojego błędu to przyczyny bym szukał w Administracja - Menu, czy jakiś moduł niepoprawnie usunięty nie zostawił jakichś swoich klas.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@ e_com

Jasne - i na 99.99999% to właśnie był ten powód. Dzięki.

Wrzucenie świeżych plików kontrolerów i klas nic nie dało, bo zacząć trzeba było od sprawdzenia zawartości overrides. Trochę modułów było dokładanych, ale że wszystko chodziło bez zaciachów, to się o tym tak trochę zapomniało. Nie przypominam sobie usuwania jakichś modułów, ale tak czy owak zonk prawie na pewno wyszedł z jakiegoś błędnego nadpisania.

No i radość ogromna na wieść o planowanej 1.6.1.18. Nie miałem pojęcia, że się robi. :D

Jeszcze raz dzięki,

pozdrawiam,

Grayling

 

Edited by grayling (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...