Jump to content
  • 0

presta 1.6.1.17 problem z dodaniem produktu


biurwi

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

hosting to o12, Ogólnie wcześniej miałem preste 1.6.1.6 i pare miesięcy temu działało jak nalezy. Teraz powrócilem do sklepu i niestety cały czas kręcą te przyciski i nic nie da się wystawić. Myslalem że po aktualizacji problem zniknie niestety nic to nie dało

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 godzin temu, endriu107 napisał:

Nie znam hostingu, możesz zobaczyć w konsoli przeglądarki na co czeka skrypt.

 

Ja znam, bo kilka dni temu przenosiłem stamtąd jeden sklep na normalny hosting, bo to "cuś" o12 to wyrób hostingopodobny.

Połowa zakładek w produkcie się nie ładuje (błąd 500) ze względu na skrajnie poustawiane limity.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Swego czasu mordowałem się z tym na którejś z wcześniejszych wersji Presty. Znalazłem na Githubie rozwiązanie (autor: vnikiti) - komentarze do tego rozwiązania były bardzo różne, czyli u jednego zadziałało, u innych nie. U mnie zadziałało bezbłędnie, aż do aktualizacji do późniejszej wersji problem nie pojawił się ponownie ani razu. Według informacji z różnych źródeł, bug został usunięty przy opracowywaniu 1.6.0.9 - dlatego w Twoim przypadku rzeczywiście przyczyna może tkwić w hostingopodobnym charakterze Twojego "hostingu".

Tak, czy owak, spróbować zawsze można: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/pull/5949/commits/689c1e3a6bb8aeaed4e11701461f4758dd1606af

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, grayling said:

Swego czasu mordowałem się z tym na którejś z wcześniejszych wersji Presty. Znalazłem na Githubie rozwiązanie (autor: vnikiti) - komentarze do tego rozwiązania były bardzo różne, czyli u jednego zadziałało, u innych nie. U mnie zadziałało bezbłędnie, aż do aktualizacji do późniejszej wersji problem nie pojawił się ponownie ani razu. Według informacji z różnych źródeł, bug został usunięty przy opracowywaniu 1.6.0.9 - dlatego w Twoim przypadku rzeczywiście przyczyna może tkwić w hostingopodobnym charakterze Twojego "hostingu".

Tak, czy owak, spróbować zawsze można: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/pull/5949/commits/689c1e3a6bb8aeaed4e11701461f4758dd1606af

 

Pomogło i teraz przyciski się nie krecą , ale czasem zapisze produkt, a czesem wyskaują błedy jak na screenie

14.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Te akurat błędy są dość mylące - a nie da się wykluczyć, że generowane są zupełnie bez sensu. Zakładam, że u Ciebie tak naprawdę żaden z tych trzech błędów wyświetlanych na screen'ie w rzeczywistości nie występuje.

Pokazane błędy znikają po odświeżeniu strony w BO przez Ctrl+F5 - po ponownym wyświetleniu Presta już ich nie zgłasza. I niby co - produkty poprzeskakiwały na swoje właściwe miejsca w kategoriach, link_rewrite się sam dopisał?:P

Jeżeli masz to zrobione, to sorry - ale jeżeli nie, to przepłucz cache Presty (Ustawienia zaawansowane -> Wydajność).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teraz to typowałbym już konkretnie hosting (albo "hosting"). Skrypt może albo działać, albo nie działać. Jeżeli wykonujesz w krótkim odstępie czasu te same czynności (albo prawie te same), a efekt zależy od pogody, to można się domyślać, że Presta robi za każdym razem dokładnie to samo, że za każdym razem chce dobrze, ale bruździ jej coś z boku...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Uruchom konsolę a w niej monitor sieci to zobaczysz, że w produkcie połowa danych się nie ładuje.

I jest to spowodowane limitami serwera, a nie jakimiś błędami w preście.

Jest grubym nadużyciem nazywanie tej masowej tandety "hostingiem", ale trudno wymagać jakości usługi od czegoś za 2 złote miesięcznie.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...