Jump to content

Kargo Hesaplama 1.3.1

Ömer ERKAN

Recommended Posts

Ağırlık hesaplamasından bahsediyorum. 1-2 kg, 3-4 kg, 5-6 kg, 6-7 kg aralıklarını verin ve bır urune 1 kg agırlık belirtin her kg arası 2 lira olsun ve aynı urunden 3 adet alın cok basıt olarak 6 lıralık kargo hesaplaması gerekıyor fakat hıcbır kombınasyon dogru calısmıyor. önceki versiyonlarda bu sorun yoktu eksıksız calısıyordu nedenını bılen varmı

sende biraz daha saygılı olursan sevinirim. ne bu tavır anlam veremiyorum. şirkette boş zamanlarımda buraya gelip yardımcı olabilirmiyim diye, yada yeni bişey öğrenebilirmiyim bişeyler yazıyorum. acayip tepkiler alıyorum. yazdıklarımı yanlışmı anlıyorsunuz anlamadım.
neyse yolun açık olsun
kolay gelsin

sende biraz daha saygılı olursan sevinirim. ne bu tavır anlam veremiyorum. şirkette boş zamanlarımda buraya gelip yardımcı olabilirmiyim diye, yada yeni bişey öğrenebilirmiyim bişeyler yazıyorum. acayip tepkiler alıyorum. yazdıklarımı yanlışmı anlıyorsunuz anlamadım.
neyse yolun açık olsun
kolay gelsin

Saygı konusunda kusur ettiğimi sanmıyorum.
Sana karşı kişisel bi tavır söz konusu bile değil, kişisel fikrim forum başlıklarına sığ cevaplar veriyorsun emin olki hata buglarını gezerek geldim.
ingilizce olarak buldum fakat bu konu ile ilgili türkçe destek beklerken baştan savma yorumlar gerekli değil gibi geliyor bana (burda söz meclisten dışarıdır Sayın Safa senin birikimin ve konu hakkındaki bilgini tartmak gibi bir niyetim asla yok)

Esen Kalın...

Hatanın çözümüne geri dönersek arkadaşlar.

Vers. 1.3.1 öncesi scriptlerde kargo hesaplaması gayet iyi çalışıyordu
Fakat en son vers. için farklı bi yapı hazırlanmış yapılan açıklamada kargo tavan fiyatı diye birşey var.
yani bu şu demek artık ağırlık birimleri 0-1, 1.1-2, 2.1-3... olarak değil 0-1, 1-2, 2-3... düzenlememiz gerektiğini yazmışlar buda şunu ortaya cıkarıyor örnek sepette 2kg bi ürün var burda ücret 2-3 sınıfına dahil ediliyor. Ürün üst kargo fiyatından hesaplanıyor.

Herkese kolay gelsin.

Esen Kalın...

dediğin doğru bak sabah test etmeden , yazmıştım. şimdi 1.3 te test ettim, bir sorun almadım.
adminden kargolar tıkladığın zaman , ekran görüntüsü aşağıda. bu ayarları tam yaptım ve çalıştı.
hata almanın sebebi eğer kargoya vergi hesaplatıyorsan ondan olabilir.
kolay gelsin

28127_6L4Va2hrcUzpizjhaPuh_t