Jump to content
  • 0

Migracja klientów z 1.6 do 1.7


Wojtan

Question

Witajcie, mam nadzieję, że pomożecie rozwiązać problem z którym się dziś borykam.
Przeprowadziłem migrację klientów z presty 1.6 do 1.7 (ps_customers) poprawiając odpowiednio wszystkie wpisy tak, żeby były zgodne z 1.7.
Aby działały stare hasła klientów zastąpiłem COOKIE_KEY w pliku /app/config/parameters.php w 1.7 wartością COOKIE_KEY z pliku config/settings.inc.php w 1.6. Niby działa wszystko - kliencie mogą się zalogować na swoje konta - są również dostępne ich adresy i dane gdyż zaimportowałem również tabele ps_address.
Problem się pojawia, gdy zalogowany klient chce przeprowadzić zakup - pojawia się błąd, oraz gdy chce przejść do jakieś kategorii - pojawia się również błąd o braku odpowiednich uprawnień do przeglądanie katalogu.
Spotkałem się z informacją, iż COOKIE_KEY w starej preście odpowiada 'secret' w nowej: https://stackoverflow.com/questions/42293744/migrate-customers-to-prestashop-1-7
Czy powinienem właśnie takiem zmiany dokonać skoro podmiana COOKIE_KEY umożliwiła logowanie się ze starymi hasłami?
Macie jakieś pomysły czy też sprawdzone sposoby?

zrzut.png

zrzut1..jpg

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

w pliku app/logs/data_exception.log znalazłem to: *ERROR*     v1.7.2.4    2018/01/11 - 09:44:28: Właściwość Address->phone jest pusta. at line 944 in file classes/ObjectModel.php

przeglądnąłem tabele ps_address - okazuje się, że tabela phone wylądowała w mobile_phone - pomimo poprawienia wpisy i uzupełnienie obu pól nic się nie zmiana - problem występuje dalej.

Jeszcze pytanie - Cy ktoś wie do czego się tyczy tabela ps_access?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

powoli sam do tego dochodzę :)
Aby klienci zaimportowaniu do ps_customers mieli dostęp do katalogów należy w dodać ich w tabeli ps_customer_group

Pierwszy problem nadal nie rozwiązany - błąd 500.
Jako trop podjąłem wpis w app/logs/data_exception.log - przeszukałem tabele ps_address i pozmieniałem wszystkie wpisy phone w adresach przypisanych do użytkownika, na którym testuje - i dalej to samo. Gdzie mogę jeszcze szukać błędu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć.

Ja mam problem tego typu ze klienci po przejscu z 1.6 na 1.7 moga sie zalogwać ale tylko raz. Po wylogowaniu się, ponowne logowanie nie działa i za kazdym razem muszą resetować hasło.

Oczywiscie cooke key i secret jest podmienione z 1.6

Też tak masz?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie ten problem nie występuje - powoli rozważam odpuszczenie sobie migracji. Choć finalnie po zmianie COOKE_KEY, poprawieniu tabeli PS_ADDRESS oraz PS_CUSTOMER_GROUP działało wszystko w testach - to obawiałem się, że nie zauważyłem jeszcze wszystkich problemów związanych z migracją - a sklep jest już produkcyjny. 

U siebie nie zmieniałem secret - jedynie cooke key - może to będzie jakąś wskazówką dla Ciebie. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tabela Access odpowiada za przydzielenie uprawnień zarówno do grup klientów jak i pracowników, w tym także modułów. Nie zaleca się jej przenoszenia z jakiegokolwiek sklepu ze względu na różnicę w ID np modułów. Nawet ta sama wersja presty zainstalowana na tym samym koncie może mieć inne ID dla modułów, pracowników, języka itp. Jest tak duża liczba możliwych kombinacji, że nie starczyłoby mi czasu na wymienienie wszystkich rzeczy, które się posypią po przeniesieniu tej tabeli :)

Po imporcie bazy z klientami powinieneś na nowo zapisać jeszcze raz wszystkie ustawienia dotyczące grup klientów, jak również zapisać poprawnie wszystkie ustawienia modułów i przydziały do odpowiednich grup pracowników. Ja to robiłem klikając w każdy jeden kwadracik, by mieć pewność, że wszystko się zapisze poprawnie.

 

Odnośnie błędu 500. Włącz tryb debudowania i daj znać jakie błędy Ci wywala.

Edited by () Maciej ()
uzupełnienie (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...