Jump to content
  • 0

Checkbox warunkowy


Macko777

Question

Witam,

poszukuję sposobu jak dodać do niektórych stron warunkowy checkbox. Warunkowy, czyli taki, bez którego zaznaczenia nie przejdziemy dalej. Zwykły checkbox można zrobić prosto:

<div class="checkbox">
 <label for="conditions">
 <input type="checkbox" name="conditions" id="conditions" value="" {if isset($smarty.post.conditions) && $smarty.post.conditions== '1'}checked="checked"{/if} />
 {l s='You need to accept general terms and conditions'}</label>
</div>

Ale ten checkbox nie zablokuje przejścia do dalszej strony. Próbowałem przekopiować rozwiązanie ze strony zakupów:

{if $conditions && $cms_id && (! isset($advanced_payment_api) || !$advanced_payment_api)}
				{if $opc}
					<hr style="" />
				{/if}
                {if isset($override_tos_display) && $override_tos_display}
                    {$override_tos_display}
                {else}
                    <div class="box">
                        <p class="checkbox">
                            <input type="checkbox" name="cgv" id="cgv" value="1" {if $checkedTOS}checked="checked"{/if} />
                            <label for="cgv">{l s='I agree to the terms of service and will adhere to them unconditionally.'}</label>
                            <a href="{$link_conditions|escape:'html':'UTF-8'}" class="iframe" rel="nofollow">{l s='(Read the Terms of Service)'}</a>
                        </p>
                    </div>
                {/if}
			{/if}

 

Jednak to nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Endriu nie bardzo rozumiem Twoją poradę.

 

Znalazłem taki artykuł: http://prestashopkrakow.pl/dodatkowy-checkbox-na-etapie-zamowienia-analogiczny-do-akceptacji-regulaminu/

On pokazuje jak dodać drugi checkbox w obrębie tej samej strony na której już jeden taki checkbox jest. Kombinowałem trochę aby pozmieniać kod w innym pliku zgodnie ze wskazówkami z tego artykułu, ale wciąż mi to nie działa. Przykładowo: chciałbym dodać taki chceckbox do bloku newslettera w stopce. Nie można się zarejestrować do newslettera dopóki nie zaznaczymy chceckboxa. Wyedytowałem plik blocknewsletter.js i dodałem kod skopiowany z order-carrier.js. Do pliku blocknewsletter.tpl dodałem kod skopiowany z order-carrier.tpl odpowiedzialny za wyświetlanie checkboxa oraz kod smarty, ale po wyczyszczeniu pamięci podręcznej na stronie nic się nie zmienia.

 

EDYCJA:

 

Częściowo w uzyskaniu efektu wyręczył mnie moduł "Ochrona danych osobowych". Dodałem checkbox do zamówień oraz do rejestracji użytkownika. Teraz jeszcze tylko muszę dodać chceckbox do bloku Newslettera w stopce strony. Czy da się to jakoś zrobić za pomocą modułu "ochrona danych osobowych"?

Edited by Macko777 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...