Jump to content
  • 0

Ostatni wystawiony przedmiot, kupiony przez kilku klientów jednocześnie.


Bartłomiej Bury

Question

Witam, 

mam taki problem, gdy klienci kupują w jednym czasie ten sam przedmiot który jest ostatni na stanie presta tego nie waliduje i przez to stany schodzą na minus. 

Presta niestety dopuszcza taka sytuację gdzie każdy kupuje ten sam ostatni przedmiot, a powinien kupić ten kto pierwszy zatwierdzi zamówienie(reszcie powinien wyskoczyć komunikat w stylu "brak towaru"). 

Czy istnieje jakiś sposób rozwiązania tego problemu? 

Wiem, że istnieje wtyczka (https://addons.prestashop.com/en/stock-supplier-management/21707-temporary-product-reservation-lonely-stock.html) z rezerwacją towaru ale nie jest to dobrym rozwiązaniem w moim sklepie, ponieważ mam bardzo duży ruch. Porzucone koszyki i liczba przez to zarezerwowanych towarów spowolniła by jak nie zatrzymała pracę sklepu.  

Edited by Bartłomiej Bury (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam podobny problem, jeżeli klient ma w koszyku np. ostatnią sztukę jakiegoś towaru a ja w tym czasie, z uwagi na sprzedaż na facebooku, ręcznie zaktualizuje stany na zero to i tak klient może zakupić towar nawet jak wróci po jakimś czasie do koszyka. Gdy tak się stanie to wtedy ilość produktu wskakuje na -1. Dzieje się tak pomimo znaczenia opcji "Użyj domyślnego zachowania (Nie pozwól zamówić)" w zakładce "preferencje dostępności". Dodam, że chodzi o prestę 1.7.2.4 i nie pamiętam aby w 1.6.x takie coś mi się zdarzyło. Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...