Jump to content

Seo URL Linkleri Düzenleme Yardım?

Recommended Posts

Merhaba 

Bu ID numaraları veri tabanı sorgularında kullanılan benzersiz (Unique) değerlerdir. Bunları kaldırmanızın tek yolu hardcoded veya override yöntemlerle sisteminize müdahale etmek. Sonuçta daha yavaş çalışan sayfalarınız ve ilk güncellemede çöpe dönecek bir mağazanız olur. Yani teknik olarak mümkün ama mantıklı değil. 

Oradaki ID numarasının SEO'ya negatif etkisinin olduğunu düşünenler de var. Ama geç açılan sayfaların negatif etkisi daha fazla. 

Sonuç: Yapmayın

• 3 months later...

Keyword kısmına anahtar kelimeleri listelemek artık o kadar da tavsiye edilen bir seo çalışması değil. (örneğin Wordpress'de Yoast seo'da bile bu özellik kapalıdır ki insanlar anahtar kelimeleri yığmasın). O nedenle anahtar kelime kutusunu boş bırakmak daha mantıklı, onun yerine meta açıklamalar ve içerik için odaklanmak her zaman daha iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum.

7 hours ago, Seo Uzmanı said:

Keyword kısmına anahtar kelimeleri listelemek artık o kadar da tavsiye edilen bir seo çalışması değil. (örneğin Wordpress'de Yoast seo'da bile bu özellik kapalıdır ki insanlar anahtar kelimeleri yığmasın). O nedenle anahtar kelime kutusunu boş bırakmak daha mantıklı, onun yerine meta açıklamalar ve içerik için odaklanmak her zaman daha iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum 

• 8 months later...