Jump to content

Πρόβλημα με theme


kolomvos

Recommended Posts

Καλησπέρα, αγόρασα το theme Health-template και έχω ένα πρόβλημα με τα ελληνικά. Όσο και αν προσπαθήσω δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω τις ονομασίες στην οριζόντια μπάρα πλοήγησης. Έκανα μεταφράσεις, πείραξα τα αρχεία, τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

27570_zvrWQFbuUtZnGCN00rIc_t

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο να ειναι καποιο extra module που κανει το οριζοντιο μενου . Κοιτα στις μεταφρασεις των modules απο το back panel ή δες αν το βρεις στα modules του back panel και έχει επιλογή για ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει, έχω κάνει τις μεταφράσεις αλλά τίποτα. Λέει ότι η ενημέρωση έγινε αλλά δεν αλλάζει κάτι. Όταν πειράζω το categoriesbar.tpl μπορω να τα αλλάξω αλλά μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. Με ελληνικά η μπάρα εξαφανίζεται.. :/

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το έφτιαξα, απλά έπρεπε να σώσω το αρχείο tpl σαν utf-8 και δούλεψε. Έφτιαξα και τα meta keywords και description, άντε τώρα να δούμε πώς θα φτιάξουμε και τα προϊόντα..!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, επανέρχομαι με καινούριο πρόβλημα και ελπίζω κάποιος να μπορεί να δώσει τη λύση.!
Το κατάστημα είναι στη διεύθυνση www.samalcosmetics.gr/eshop/prestashop

Με mozilla είναι όλα εντάξει. Όταν μπαίνω με internet explorer είναι όλα εντάξει μέχρι να μπω στο λογαριασμό μου οπότε και όλη η κεντρική στήλη μετακινείται προς τα δεξιά σε όλες τις σελίδες. Αν πειράξω το global.css φαντάζομαι ότι μετά θα υπάρχει πρόβλημα με το mozilla. Έχετε καμιά ιδέα;

Δίνω και εικόνες για να καταλάβετε.

kanoniko.jpg Αυτό είναι κανονικά

katidenpaeikala1.th.jpg

Αυτό είναι το περίεργο

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο header.tpl του θέματος σου και από αυτό το κώδικα:

<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=Windows-1253" />

αλαξετο σε αυτό:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />


,μπορεί να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...