Jump to content
adi5497

Bug z numerem śledzenia przesyłki

Recommended Posts

Cześć, zlokalizowałem błąd związany z numerem śledzenia na stronie klienta "Szczegóły zamówienia".

Rozpoczynając od panelu zarządzania Back Office. Udajmy się w pierwszej kolejności do Ulepszenia -> Wysyłka -> Przewoźnicy -> i wybierzmy przy dowolnej metodzie dostawy opcję Edytuj. Mamy możliwość dodania tutaj "szablon" adresu url do śledzenia który będzie dodany do strony "Szczegóły zamówienia" na koncie klienta, a w miejsce "@" będzie wstawiony właśnie numer śledzenia tak by całość funkcjonowała:

image.thumb.png.cf9c316257110a8d929c0a9255eda9e2.png

Jeśli nie wprowadzimy tutaj nic, na stronie "Szczegóły zamówienia" klient będzie widział sam czysty numer przesyłki jako text, nie jako odnośnik do strony śledzenia. Tak ma być, z logicznego punktu widzenia.

Ale jeśli wprowadzimy w ustawieniach przewoźnika adres z  "@" w miejsce numeru śledzenia, tak by klient miał możliwość od razu przejścia na stronę śledzenia już z wprowadzonym numerem przesyłki:image.thumb.png.ffb43786eb46399ec01023785421ff6e.png

to na stronie "Szczegóły zamówienia" klient widzi zamiast numeru śledzenia przesyłki jako odnośnik, widzi właśnie sam odnośnik.  image.thumb.png.08fb24a512a20ad5dbd06310118d0bea.png

Ktoś ma podobny problem lub znalazł rozwiązanie? Analizowałem pliki tpl lecz nie doszukałem się jakiś błędów.

Presta 1.6.1.17 - wszystko jest poprawnie.

W panelu admina jest to poprawny link i w panelu klienta też jest to poprawny link.

46 minutes ago, endriu107 said:

Obstawiam że wina szablonu.

Zmieniłem szablon na klasyczny i ta sama sytuacja:

image.thumb.png.cd1a5cacc57feefdf28640f4d9d269d8.png