Jump to content

Bug z numerem śledzenia przesyłki


adi5497

Recommended Posts

Cześć, zlokalizowałem błąd związany z numerem śledzenia na stronie klienta "Szczegóły zamówienia".

Rozpoczynając od panelu zarządzania Back Office. Udajmy się w pierwszej kolejności do Ulepszenia -> Wysyłka -> Przewoźnicy -> i wybierzmy przy dowolnej metodzie dostawy opcję Edytuj. Mamy możliwość dodania tutaj "szablon" adresu url do śledzenia który będzie dodany do strony "Szczegóły zamówienia" na koncie klienta, a w miejsce "@" będzie wstawiony właśnie numer śledzenia tak by całość funkcjonowała:

image.thumb.png.cf9c316257110a8d929c0a9255eda9e2.png

Jeśli nie wprowadzimy tutaj nic, na stronie "Szczegóły zamówienia" klient będzie widział sam czysty numer przesyłki jako text, nie jako odnośnik do strony śledzenia. Tak ma być, z logicznego punktu widzenia.

Ale jeśli wprowadzimy w ustawieniach przewoźnika adres z  "@" w miejsce numeru śledzenia, tak by klient miał możliwość od razu przejścia na stronę śledzenia już z wprowadzonym numerem przesyłki:image.thumb.png.ffb43786eb46399ec01023785421ff6e.png

to na stronie "Szczegóły zamówienia" klient widzi zamiast numeru śledzenia przesyłki jako odnośnik, widzi właśnie sam odnośnik.  image.thumb.png.08fb24a512a20ad5dbd06310118d0bea.png

Ktoś ma podobny problem lub znalazł rozwiązanie? Analizowałem pliki tpl lecz nie doszukałem się jakiś błędów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...