Jump to content

Bridge medzi spriaznenými shopmi - zdieľanie prihlasovacich udajov


Recommended Posts

Ahojte,
toto je otázka hlavne na skúsenejších: pôvodne sme mali dve samostatné shopy, rozhodli sme sa však oddeliť aj určitý druh výrobku do ďalšieho samostatného shopu (chceme viac špecializovaných obchodíkov) - myslíte, že sa vôbec dá spraviť nejaké premostenie medzi týmito shopmi? Ide mi o to, aby stačila jediná registrácia pre všetky tri - história objednávok ma nezaujíma ani nechcem, aby som v administrácii každého videla objednávky zo všetkých - zaujíma ma, či je možné, aby sa zákazník registroval do jedného a registrácia fungovala aj v ďalších. Či je možné, aby sa zoznam zákazníkov ťahal z troch databáz...?

Viem že to asi moc komplikujem no vyskytla sa nám takáto potreba :) AK sa to dá tak to asi bude vyžadovať rozsiahlejšie zmeny, však?
ALEBO aspoň podpora multiple shops...

Vie sa niekto k tomuto vyjadriť?

Link to comment
Share on other sites

Podla mojich vedomosti, multishop sa z PrestaShopu este nikomu neodarilo urobit. V sucasnej faze vyvoja PrestaShop je tato funkcionalita bezpredmetna a jej doprogramovanie by si zrejme vyzadovalo kompletne prepisanie obrovskej casti kodov sucasneho systemu.

Link to comment
Share on other sites

Myslim, ze aj to by bol znacny problem, pretoze ak by si mala napr. 3 systemy, jeden by pracoval s jednou databazou a ostatne dalsie dva by museli pracovat sucasne s 2 databazami. Z programatorskeho hladiska by sa zrejme tiez jednalo o komplikovanu vec.

Ak vyzadujes multishop, siahni po inom systeme ako Magento a pod.. PrestaShop na tento ucel nie je vyhovujuci. Myslim, zevyvoj takejto funckie by ta stal neuveritelne vela casu a financnych investicii. Ak to s obchodovanim na nete myslis skutocne vazne a ma to byt tvoj sposob obzivy bez kompromisov, siahni po nejakom komercnom systeme, ktory ti za par 100€ poskytne profesionalnu podoru, vyssiu funkcnu vybavu a menej bugov, ako PrestaShop.

Link to comment
Share on other sites

A keby som mala všetky tri inštalované v jedinej databáze?
Inak vďaka za odpoveď :) Nechcem komerčné riešenie, opensource mi vyhovuje najviac, riešenie na kľúč mi asi neumožní si kedykoľvek editovať zdrojové súbory ak chcem zmeniť dizajn a preste som už venovala toľko času, že prechod na iný systém by pre mňa znamenal momentálne obrovskú časovú záťaž. No Magento som chcela skúsiť - na mojom hostingu to nejde, na Magento mi bol odporúčaný minimálne vlastný server (?!)

Link to comment
Share on other sites

S jednou databazou to mozne nie je uz vobec.

Moment, napisala si "nechcem komerčné riešenie, opensource mi vyhovuje najviac..." Davas jablka s hruskami dokopy. Protikladom komercneho riesenia je predsa Freeware a nie Open source. Protikladom Open source je zasa system s uzavretym kodom. Ked si kupis licenciu komercneho systemu, mozes na nom developovat veci rovnako ako v open source, pokial to licencia priamo nezakazuje. Napriklad CS-Cart je komercny system v ktorom mozes urobit zmeny rovnako ako v Preste tak, ako to potrebujes.

Ano, Magento bol len priklad. V realnom e-commerce biznise kladie vela prekazok, ako systemovych, tak aj funkcnych. Viedol som jeho slovensky preklad ale po zisteni, ze je takmer nepouzitelny som sa dal na Prestu.

Link to comment
Share on other sites

No tak to ma neteší.
S tým opensource vs. komerčné je mi to jasné len som veľmi nepremýšľala, keď som to písala, no vďaka za ujasnenie.
Prechod na úplne iný systém vlastne zatiaľ neplánujem, ale len tak mimochodom, poznáš nejaké opensource riešenie s administráciu jednoduchou ako v Preste a ktoré nemá nároky ako Magento? (s výnimkou opencart, zencart a oscommerce :D )

Link to comment
Share on other sites

V sucasnosti je PrestaShop najlepsi a najjednoduchsi freeware e-commerce system. Bohuzial, pretoze je freeware, nemoze sa rovnat s komercnymi systemami. A to ako funkcne, tak aj co sa tyka profesionalnej podpory jeho tvorcov. Aj ked je PrestaSho zdarma, je paradoxne drahsi, ako komercne riesenia. Presta ponuka v zakladnom baliku urcite funkcie, avsak nie dokonale. Ke chcete nieco viac, musi si clovek priplatit za moduly, rozsirenie funkcionality, sablonu atd.. Komercne riesenie poskytne licenciu, ktora zavazuje developersky team fungovat preciznejsie a dodat zakaznikom licencie kvalitu a stabilitu systemu, rovnako tak prepracovanu funkcnu vybavu. V konecnom dosledku tak je komercne riesenie lacnejsie, ako Freeware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
No tak to ma neteší.
S tým opensource vs. komerčné je mi to jasné len som veľmi nepremýšľala, keď som to písala, no vďaka za ujasnenie.
Prechod na úplne iný systém vlastne zatiaľ neplánujem, ale len tak mimochodom, poznáš nejaké opensource riešenie s administráciu jednoduchou ako v Preste a ktoré nemá nároky ako Magento? (s výnimkou opencart, zencart a oscommerce :D )


ak mate este zaujem, vedel by som takto prestu upravit, napiste mi PM
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

PrestaShop team uz pracuje na multi-shop funkcionalite. Takze staci pockat par mesiacov a potom pouzivatel PrestaShop nebude mat ziande problemy napr. pri upgrade systemu a pod., co je dost problem pri rieseniach robenych na kolene.

To je síce pravda, ale často keď ohlásia že čoskor čosi vypustia to buď nestinú, alebo to vypustia v polofunkčné v prvej verzii.

A ďalšia vec, že to čo si pani praje je iba jedna funkcia z obrovského balíka funkcií akým je multi-shop.

Link to comment
Share on other sites

Je sice pravda, ze PrestaShop je testovany nemilosrdne na komunite. Samotny team si vela (predovsetkym doslednej) prace s tym neda.

 

Ale z mojho pohladu sa zda do buducnosti dost riskatne, vybudovat multishop na urcitej verzii systemu sposobom akym popisujes a ocakavat, ze klient dostane aj o par rokov od teba plnu podporu toho co si vytvoril, ked bude chciet svoje PrestaShopy aktualizovat na novsie verzie. Plati to akychkolvek hackoch a nemodularnych rieseniach vseobecne. Hovorim cisto z niekolkorocnej skusenosti, kedze sa stretavam s takymito pripadmi a olutovanim takychto rieseni zo strany klientov, ked ich realizator shopu alebo uprav zanechal bez podpory.

 

Na druhej strane, ked klient nieco velmi chce a nestara sa o to ako to bude urobene, hlavne nech to urobene bude, je len jeho rozhodnutie a tvoje riesenie mu pride iba vhod.

Link to comment
Share on other sites

Je sice pravda, ze PrestaShop je testovany nemilosrdne na komunite. Samotny team si vela (predovsetkym doslednej) prace s tym neda.

 

Ale z mojho pohladu sa zda do buducnosti dost riskatne, vybudovat multishop na urcitej verzii systemu sposobom akym popisujes a ocakavat, ze klient dostane aj o par rokov od teba plnu podporu toho co si vytvoril, ked bude chciet svoje PrestaShopy aktualizovat na novsie verzie. Plati to akychkolvek hackoch a nemodularnych rieseniach vseobecne. Hovorim cisto z niekolkorocnej skusenosti, kedze sa stretavam s takymito pripadmi a olutovanim takychto rieseni zo strany klientov, ked ich realizator shopu alebo uprav zanechal bez podpory.

 

Na druhej strane, ked klient nieco velmi chce a nestara sa o to ako to bude urobene, hlavne nech to urobene bude, je len jeho rozhodnutie a tvoje riesenie mu pride iba vhod.

Nejedná sa o žiaden hack. Dá sa to spraviť aj bez zásahu do jadra PS. A záleží len na tom kto to potrebuje či to potrebuje teraz, alebo bude čakať pol roka, či to bude fungovať.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...