Jump to content

odeslání faktury mailem


martin.c80

Recommended Posts

Prosím o radu s odesíláním faktury mailem zákazníkovi. Ve chvíli kdy dám v BO změnu stavu objednávky na "zboží odesláno" se mi vygeneruje faktura a mohu si ji zobrazit, to je v pořádku. Je ale nějaká možnost, aby faktura odešla jako příloha v mailu, ve kterém zakazníka informuji, že zboží bylo odesláno?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak jsem to vyřešil, problem je v souboru classes/OrderHistory.php

Úprava je pro verzi 1.3.1.1 (beztak pojede i na jiných)

-faktura se posílá v mejlu který odchází při vůběru stavu "Doručeno" (stačí když se v tom stavu jen vyskytuje to slovo doručeno, nemusí tam být jen to)
-musíte mít u toho stavu zapnuto posílání emailu zákazníkům v Stavy objednávek v administraci
-v podstatě jsem jen udělal to že pokud vyberete status objednávky "Doručeno" tak se přidá k mejlu příloha ve které je faktura.

cca na řádek 163 je třeba přidat/nahradit tenhle kousek kódu:

if (eregi('Doručeno', $topic)) {
           $fileAttachment['content'] = PDF::invoice($order, 'S');
                       $fileAttachment['name'] = Configuration::get('PS_INVOICE_PREFIX', intval($order->id_lang)).sprintf('d', $order->invoice_number).'.pdf';
                       $fileAttachment['mime'] = 'application/pdf';
           }
           else
                       $fileAttachment = NULL;

           if (Validate::isLoadedObject($order))
       Mail::Send(intval($order->id_lang), $result['template'], $topic, $data, $result['email'], $result['firstname'].' '.$result['lastname'], NULL, NULL, $fileAttachment);

OrderHistory.php

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Takže: 1.4.8.2 funguje, ALE musel jsem stáhnout jeho soubor OrderHistory.php. Stala se zajímavá věc, třeba mit o někdo vysvětlí. Zadal jsem dle návodu řádky do souboru a nefungovalo to. Pak jsem stáhnul jeho soubor a fungoval. Chtěl jsem odeslat fakturu po té, co zadám "odesláno" a ne "doručeno". Změnll jsem POUZE toto slovo a zase to nefungovalo. Došel jsem po pár zkoušení, že když to slovo upravím v PSpadu, tak to zkrátka nefunguje. Upravil jsem to v notepadu a jede to. Umí to někdo vysvětlit? Dik.

 

Jednalo se o tento případ...

if (eregi('Doručeno', $topic)) {

$fileAttachment['content'] = PDF::invoice($order, 'S');

.

.

.

.

Edited by Fastarrow (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...