Jump to content

Επιλεκτική εμφάνιση φίλτρων


sokin100

Recommended Posts

Γεια σας, έχω ένα site με πολλές κατηγορίες και εχω φίλτρα με διάφορα χαρακτηριστικά και ιδιότητες. Έχω όμως και μια κατηγορία που ας πούμε είναι γενικου περιεχομένου και δεν θέλω να εμφανίζεται η στήλη με τα φίλτρα. Πως μπορώ να το χειριστώ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επεξεργαστείς τον category controller και να τραβάς μπροστά με μεταβλητή το id της κατηγορίας και μετά να πας στο tpl των φίλτρων και να κάνεις  {if $cid !=  $tade} εδώ τα φίλτρα {/if} όπου τάδε το id της εν λόγω κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου, αυτό όμως θα συνεχίσει να μου εμφανίζει το sidebar (κενό βέβαια). Εγώ θέλω σε μια συγκεκριμένη κατηγορία το page να είναι col-sm-12 να μην εμφανίζεται καθόλου το sidebar. Μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχο φαντάζομαι με το sidebar ({if $cid !=  $tade} sidebar {/if}), θέλω να πιστεύω όμως πως υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να πειράξω τον κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

<div class="{if $cid == $tade}hidden{else}col-lg-4{/if}"></div><div class="{if $cid == $tade}col-lg-12{else}col-lg-8{/if}"></div>


Έτσι ακριβώς γίνεται και δεν αφήνει κενά. Η class "hidden" όπως είναι ευνόητο κρύβει το εσωκλειόμενο element.

Edited by tapanda.gr (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...