Jump to content
leslie_philip

Fizetési Módok

Recommended Posts

Létezik e megoldás személyes átvétel lehetőségre.?
Megrendeli az oldalon és az üzletben veszi át a terméket és ott is fizet.?!

Üdv:
F

jaja
mindjárt leírom
az előbb leírtam, de eltűnt az egész

állítsd be a szállítás fülön belül a szállítók, ár tartomány, súly tartomány, mindegyikhez személyes átvételt.
a szállítókon belül az állapot és kezelés szállítás legyen aktív és a zóna legyen bepipálva
ár tartomány: 0-1M-ig állíts be árat
súly tartomány: 0-1000 kg-ig állíts be súlyt.
ha ezeket elmentetted, akkor menj vissza a szállítás fülre és a díj résznél a lenyíló menüben egyesével állítsd be a szállítási összegeket. személyesnél 0 ft-ot
a szállítás/szállítók fülnél még annyi, hogy olyan sorrendbe teszi ki a webre amilyen sorrendben látod az adminon.
változtatni a sorrenden úgy tudsz, hogy amelyiket utoljára mented az kerül felülre.

a fizetés moduloknál én a COD modult használom
remélem érthető voltam, ha nem írj, megpróbálom érthetőbben
f

Igen sikerült:)
Már csak az a kérdés hogy miután a fizetési folyamat során kiválasztom a személyes átvételt ...hogyan állítom be a fizetési módokat..
Mivel most ugyan azt dobja ki mintha kiszállítást kérne...tehát fizethet utalással és fizetés és szállítás.
Van mód arra hogy miután a személyes átvételt választja csak utalás lehessen illetve fizetés a boltban felirat?

Illetve hogyan tudok olyat, hogy...

Egy szállítót használok Gls Futár..(ez a reklám helye)
Viszont súlyra szeretnék + költségeket beállítani...
pl
0-2 kg 1500 ft
2-3 kg 1900 Ft.
3-5 kg 2000 Ft.
stb....

Üdv:
P

az első kérdést nem értem.
a másodiknál úgy tudod megcsinálni, hogy bemész a szállítás fülre, ott a számlázásnál az "összes súly alapján" válaszd ki.
utána ugyanezen a fülön bemész a súly tartományokba és felviszed a futárcéget annyiszor, ahány szállítási összeget szeretnél.
pl.
gls futár 0-5kg
gls futár 5.1kg-7kg-ig
és így tovább. itt úgy írd a kilót ahogy
utána visszamész a szállítás alapbeállításra és ott a díj lenyílóban egyesével beállítod az összeget.

sztem fizetési módot nem lehet variálni, ha arra gondoltál.
miért gond, ha vki utalni szeretne.
én úgy csináltam , hogy utalás és kp fizetés és az ügyfél kiválasztja, hogy melyiket szeretné

Én is erre gondoltam csak nem voltam benne biztos..a második kérdésre..:)

Az első kérdést akkor megpróbálom megint...

Tehát beállítottam a személyes átvétel lehetőséget...
A rendelési folyamatnál kiválasztom hogy személyes átvétel szállítási díj 0 ft. eddig jó.
Azonban utánna jön a fizetési lehetőség. Mivel az utalást és a fizetés és szállítás modult használom ezért a személyes átvételnél is ezt adja..
Az utalás még jó is viszont a (cod) az már megtévesztő lehet a vásárlónak... hiszen a személyes átvételt választotta akkor most mit is válasszon...
Hiszen ő a boltban akar fizetni amikor odamegy érte...

Üdv:
F

ez normális, mert attól, hogy a vevő előre elutalja a pénzt. attól még átveheti személyesen is
erre gondoltál?

úgy emlékszem, hogy tudsz leírást írni a fizetési lehetőségekhez.
írd be, hogy előreutalás esetén személyes átvét vagy kiszállítást kérhet
még annyi, hogy a fizetés és a szállítás két külön dolog.
csinálhatsz egy cms oldalt is ahol a szállítási és fizetési feltételeket taglalod.
ez úgy is kötelező webáruházaknak

Helló!

A fentiek alapján megvan a személyes átvétel lehetősége.

Viszont a fizetésnél miután kiválálasztja a személyes átvétel lehetőségét. Kellene egy olyan fizetési lehetőség hogy "a boltban fizetek"
,a banki utalásos module mellé.

Megoldható?

Üdv:
F

most megfogtál.
elküldöd az oldal linket és megnézem mit szeretnél. persze ha publikus

Nem tudom megoldani az alábbit:

0-12500Ft
banki utalással Mo: 400Ft Eu:1600Ft
utánvéttel Mo:1200Ft Eu: nincs

12500-50000Ft
banki utalással Mo: 0Ft Eu:2800Ft
utánvéttel: Mo: 0Ft Eu: nincs

és hab a tortán, hogy egyik zárja ki a másik lehetőséget (utánvéttel ne tudjon utalással vásárolni, ill. fordítva)
Oscommercben ez megoldható, de itt ha fejreállok sem sikerült nekem 3 éjszaka alatt megoldanom.
Valaki megbírkózott már ezzel?

Hozzáadsz egy új zónát: Magyarország.
Így a szállítóknál kitudod választani Magyarországot vagy Európát.
A price ranges menüpontnál beállítod, hogy melyik zónába mekkora értékhatárok legyenek érvényben szállítóként..
Majd a shipped fülön beállítod a díjakat a szállítókhoz.

A kizárás pedig a regisztrációnál megtörténik, az lesz érvényes amelyik zónába tartozó országban regisztrált be.

Ha minden igaz...:)

Üdv:
philip

Alakulgat a dolog:

Köszi Philip!

- shipping>countries> Hungary-nál Europa helyett Magyarország zóna beírással működik már félig-meddig.

- payment fülnél fizetési modul korlátoknál nem lehet pipát rakni a postai utánvéthez, egyik valutához sem.
Ezt hol csesztem el?

Kinél működik 100%-osan?
Postai utánvét és banki utalásos vásárlás érdekel.
Annál készítenék egy próbavásárlást.

Köszönet az ötletért Sebiferi!

A stiffmodulecarrier modul, kézi bemásolással, megoldotta a problémát.

A következőt vettem észre a program működése során:

Attól függően, hogy a vevő utánvéttel fizet vagy előre utalással más-más árakat szeretnék használni.

Jobb híján a shipping-carriers beállításnál két szállítási lehetőséget állítottam be: 1, utánvét (pl. 1.200ft) 2, előre utalás.(1.000ft)

Amikor a vevő a shopban vásárol a fizetésnél a szállítási módoknál kiválaszthatja, hogyan fizet.
Pl kiválasztja az előre utalást, 1000 Ft.-.
A következő lapon a fizetési módok kiválasztása jön, ahol újra felajánlja mindkét lehetőséget a program, de itt lehetősége van a vevőnek a postai utánvétre kattintani. Innentől ha folytatja a vásárlást, akkor a kosarában végig az előre utalás ára látszik, a számla is így készül el. De a vevő az utánvétet választotta, így azt gondolja kevesebbet fizet.
Ugyanez fordítva is igaz, ahol meg többet mutat a kosara, mint amennyit kellene fizetnie.

Hogy vigyem fel a két lehetőséget, hogy ne keveredjen bele a vevő?

A következőt vettem észre a program működése során:

Attól függően, hogy a vevő utánvéttel fizet vagy előre utalással más-más árakat szeretnék használni.

Jobb híján a shipping-carriers beállításnál két szállítási lehetőséget állítottam be: 1, utánvét (pl. 1.200ft) 2, előre utalás.(1.000ft)

Amikor a vevő a shopban vásárol a fizetésnél a szállítási módoknál kiválaszthatja, hogyan fizet.
Pl kiválasztja az előre utalást, 1000 Ft.-.
A következő lapon a fizetési módok kiválasztása jön, ahol újra felajánlja mindkét lehetőséget a program, de itt lehetősége van a vevőnek a postai utánvétre kattintani. Innentől ha folytatja a vásárlást, akkor a kosarában végig az előre utalás ára látszik, a számla is így készül el. De a vevő az utánvétet választotta, így azt gondolja kevesebbet fizet.
Ugyanez fordítva is igaz, ahol meg többet mutat a kosara, mint amennyit kellene fizetnie.

Hogy vigyem fel a két lehetőséget, hogy ne keveredjen bele a vevő?

Két hozzászólással visszább ott a válasz.

Megvan, köszönöm.
Feltettem már korábban is a modult, de nem másoltam át kézzel a prestashop fájlokat.

Sziasztok!

Van egy kis gondom az 1.5.2-ben a fizetési módokkal.

Beállítottam személyes átvételt, úgy hogy ne használjon szállítási díjat, így a vásárlás folyamán, amikor választhat a vevő, akkor ki is írja az árhoz, hogy ingyenes, Mikor kiválsztja ezt, akkor a kosárban nem frissíti a szállítási díjat, benne hagyja az alapértelmezettet, hiába frissítem a kosarat.

Beállítottam úgy is, ahogy feri javasolta 2010-es kommentben, de úgy sem változik semmi :(

Hol lehet a baj?

Köszönöm

Sziasztok. Hasonló problémám van, mint, amit itt felsoroltatok, de mégsem teljesen ugyanaz. Egy kicsi (10 termékes) webáruházat szeretnék létrehozni.

A termékeim ára egyforma, (a súlyuk különböző - minimális eltéréssel) tehát darabszám + fizetési mód alapján kellene beárazni őket. Pl. 1 term. utánvéttel x összeg, utalással y összeg, 2 term. utánvéttel z összeg, utalással zs összeg.....

1 szállító lehetőséggel az egyszerűség kedvéért. Minden termék ilélyetve kombináció esetén a fenti módon kellen működjön

A darabszám/fizetési mód árai megvannak mindkét fizetési mód esetében 10 termékig - (e fölött ingyenes a szállítás). Megoldható ez valahogy?

Sziasztok!
Hogy lehet beállítani, hogy egy bizonyos szállítási opció a kosárban lévő összegtől jelenjen meg.

Tehát, pl: 4000 Ft alatt legyen futár előreutalással, 4000 Ft felett pedig jelenjen meg az utánvétel opció is.

Köszönöm.

Szia! Az alábbi modult használom a bolti átvételes fizetésnél. Nekem bevált, egyszerű. A kosárnál hozzárendelheted a kp-s fizetést és az átutalást (értelemszerűen a vevő ilyenkor előre utal) is.

http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/7922-pay-in-store.html

Az oldal ahol telepítettem: http://kerekparbolt.com A végén ugyan a mérete összeugrik keskenyebbre, de ennek csak az az oka, hogy korábban a megrendelési oldal háromhasábos volt és ahhoz lett átállítva a "Pay in Store" modul. Ha érdekel el tudom küldeni, viszont lefordítani neked kell. (nem bonyolult. Notepad-ben hamar megvan)

• Like 1

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy hol tudom átírni a fizetési mód kiválasztásánál, hogy ne a COD  saját angol szövege jelenjen meg hanem pl: Fizetés Átvételkor.

Jelenleg csak helyszínen lehet fizetni kp vagy kártya de azt nem bonyolítom túl egyenlőre. Illetve még az érdekelne hogy kilehet e kapcsolni a szállítási címet mivel hogy nincs szállítás.

Verzió:1.6.1.17

www.kiskedvenceink.hu

Minden észrevételt szívesen fogadok.

Az első prestashopos oldalam

Köszönöm előre is

Először is az nem egyenlőre, hanem egyelőre.

A fordításokban tudod átírni. De ha nem jutottál el odáig akkor inkább nézz/olvass Prestashop tutorialokat és utána készíts oldalt. Nem a kedved akarom elvenni hanem csak jótanácsot adok - ha ezen elvérzel akkor jobb, ha bele sem kezdesz.

A modulok fordításában fogod egyébként megtalálni.