Jump to content
  • 0

Błąd HTTP 500 (zaawansowane -> wydajność -> pamięć podręczna)


Tomasz

Question

Cześć,

Dokonując zmian na sklepie i kierując się pewną instrukcją, z rozpędu zmieniłem nie to, co trzeba było.

1) Po kliknięciu: Zaawansowane -> Wydajność -> Pamięć podręczna - przesunąłem przycisk z TAK na NIE, zapisałem, a następnie znów ustawiłem na TAK i znów zapisałem.

2) W efekcie, strona sklepu przestała się ładować i wyskakiwał błąd http 500.

3) Korzystając z artykułu dokonałem następujących zmian:

Dla PrestaShop w wersji v1.5.3 i nowszych

  • Otwórz plik config/defines.inc.php
  • W okolicach 28 wiersza znajdziesz fragment define('_PS_MODE_DEV_', false);
  • Zmień to na define('_PS_MODE_DEV_', true);

4) W efekcie, po odświeżeniu strony sklepu otrzymałem poniższą informację:

Notice: Use of undefined constant OPENSSL_RAW_DATA - assumed 'OPENSSL_RAW_DATA' in /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/classes/Rijndael.php on line 85
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/classes/Rijndael.php:85) in /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/classes/controller/FrontController.php on line 1000
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/classes/Rijndael.php:85) in /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/classes/controller/FrontController.php on line 1001
Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/themes/jewelry/index.tpl" on line 27 "<span style="margin-right:2px;">{getBelvgBlockContent id="b02"} </span>" unknown tag "getBelvgBlockContent" <-- thrown in /home/andalusia/ftp/sklep.prezentdlakota.pl/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 27

 

Czy ktoś z forumowiczów może pomóc mi z rozwiązaniem problemu?

Nie wiem czy ma to znaczenie - ale dziś rano firma zewnętrzna zmieniła nam szablon sklepu - wszystko po tym działało, dopiero po mojej akcji przestało.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hej, dzieki, w międzyczasie dostałem odpowiedź od kolegi, zamieszczam niżej. Podziałało. Po realizacji jego instrukcji, znów zmieniłem false i true (moj poprz post).

 

Siema,

Błąd jest związany z wtyczką Belvg Static Blocks (https://module-presta.com/media/guides/Static%20Blocks%20User%20Guide.pdf).

Najpierw spróbuj zrobić takie ustawienia w panelu admina:
Preferences -> Performance -> Smarty -> Force compile -> Yes
Preferences -> Performance -> Smarty -> Cache: No

Jeśli to nie pomoże to:

Zakładam, że masz dostęp do FTP (bo słyszałem, że podmieniałeś plik z konfiguracją) - zatem zobaczmy co się stanie po tymczasowym wyłączeniu problematycznego fragmentu w szablonie.

1) Pobierz sobie plik /themes/jewelry/index.tpl - zapisz jego kopię zapasową przed wyedytowaniem
2) Otwórz index.tpl np. w notatniku i usuń ten fragment: {getBelvgBlockContent id="b02"}
- można od razu przeszukać cały plik pod kątem wystąpień getBelvgBlockContent i usunąć wszystkie napotkane tagi
3) Po wgraniu zmienionego pliku powinna się wczytać strona główna. Przejrzyj inne strony (listing produktów, strona produktu, strony "statyczne") czy się nie wysypują - one też mogą mieć tego taga.

Usunięcie taga zapewne spowoduje zniknięcie ze strony jakiegoś dotychczasowego fragmentu zdefiniowanego w "Static Blocks".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...