Jump to content
  • 0

cena w innej walucie niż zadeklarowana


pavlin

Question

Proszę o pomoc w następującej kwestii:

Domyślną walutą w sklepie jest Złotówka. Drugą Funt. Towar do sklepu kupuję w walucie polskiej, więc i w panelu wprowadzam ceny w złotówkach. Towar sprzedaję w walucie brytyjskiej, więc chcę aby dla klienta produkty wyświetlały się w funtach (po aktualnym kursie). 

Doszedłem już do tego jak zrobić, by klient widział tylko jedną walutę, jednak nie wszystko działa prawidłowo, gdyż (sprawdzałem na wielu komputerach i smartfonach) cena produktu wyświetla się raz w funtach, raz w złotówkach. Kompletnie nie wiem już o co chodzi, dlatego proszę o pomoc...

Przykładowa strona produktu: https://nextstep24.eu/pl/home/40-test2.html.

Ustawienia w sklepie:

Geolokalizacja IP: wyłączona

Domyślny kraj: Polska

Domyślna waluta: ZŁ

Domyślna waluta dla kraju Polska: Funt

Domyślna waluta dla kraju Wielka Brytania: Funt

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Z tego co pamiętam presta dobiera wersję językową do języka przeglądarki nawet bez włączonej geolokacji. A co za tym idzie ustawienia waluty i języka pobiera z kraju.

Jeśli sprzedajesz tylko w Wielkiej Brytanii to przerób ustawienia Polski pod kraj docelowy podmieniając walutę i kod język.

 

Albo aby klient miał wszystko od razu w funtach i języku angielskim musisz wyłączyć język Polski w panelu administracyjnym pozostawiając jedynie angielski. Ty wszystko będziesz miał w panelu dalej po polsku, a klient nie zobaczy nic prócz angielskiego.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...