Jump to content
  • 0

Prace administracyjne


kamel23

Question

Jak wykonać kopie bezpieczeństwa w prestashop? Czy jest jakaś wtyczka, aby uaktualnić sklep? (Nie mogę ściągnąć 1 click upgrade)- https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/5496-.html .

Jak należy wykonać kopie bazy danych? Klikając w parametry zaawansowane---> backup bazy danych jest

Informacja przed procesem tworzenia kopii zapasowej

brak jest dostępu do ftp.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W przypadku robienia kopii wykorzystując łącza typu LTE radziłbym podwójnie pobierać pliki i sprawdzić rozmiary folderów. Na LTE może nastąpić pominięcie niektórych plików, albo mogą one zostać pobrane nie prawidłowo. Przerobiłem to ostatnio i później walczyłem z odtworzeniem wszystkich brakujących plików.

 

Bazę najlepiej zrzucać poleceniem z pod SSH. Nie ma pewniejszej metody od tej, choć wymaga ona trochę kombinacji. Prostszą metodą jest export tablic z pod PHPmyAdmin. Ale warto robić to pojedynczo dla każdej tablicy i sprawdzać czy któraś nie ma przypadkiem wartości 0 B.

Pliki zgrywać poprzez jakiś program FTP. Weryfikując wielkości folderów. Trzeba tylko pamiętać, że niektóre serwery podają wartości w innych jednostkach niż komputer, więc wtedy trzeba je przeliczyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...