Jump to content
konrad_151

403 przekierowanie, dostęp do produktów PS 1.6

Recommended Posts

Witam, próbuje zrobić przekierowanie z 403 na inny adres. Błąd 403 występuje jak się chce wejść w product do którego nie masz dostępu (grupy klientów).
1. Najpierw próbowałem zrobić to w htaccess i dodałem coś takiego: ErrorDocument 403 /index.php?controller=404
(skopiowałem to z linii kodu z htaccessa "ErrorDocument 404" )ale na stronie nic się nie zmienia po wejściu w produkt.
2. Potem znalazłem controller odpowiedzialny za to co się dzieje w przypadku wejścia na stronę produktu do którego nie masz dostępu w CategoryController.php, nie wiem czemu ale po usunięciu całego kodu z pliku nic się nie zmienia na stronie, zrobiłem też override i dalej to samo.

Dodałem że usuwałem plik /cache/class_index.php, cały czas czyściłem cache w przeglądarce, a w backoffice w zakładce wydajność mam "Wyłącz wszystkie nadpisywania" ustawione na "Nie".

Macie jakiś pomysł?

Edited by konrad_151 (see edit history)

Ok poradziłem sobie z jedną rzeczą, mianowicie dokonałem zmian w CategoryController.php (w overrides zakomentowałem te dwie linie kodu i już nie ma błędu 403)

if (!$this->category->checkAccess($this->context->customer->id)) {
            // header('HTTP/1.1 403 Forbidden');
            // header('Status: 403 Forbidden');
            $this->errors[] = Tools::displayError('You do not have access to this category.');
            $this->customer_access = false;
        }

Wcześniej źle sprawdzałem bo wchodziłem w produkt, a zmieniałem kod w CategoryController.php, teraz mam ten kod zakomentowany zarówno w CategoryController.php jak i ProductController.php

Ale mam jeszcze jedno pytanie bo w tym kodzie jest coś takiego:

$this->errors[] = Tools::displayError('You do not have access to this category.');

Co zrobić jeżeli chciałbym wyświetlać jakiś plik tpl zamiast tego errora?

Edited by konrad_151 (see edit history)