Jump to content
  • 0

[ROZWIĄZANY] Puste zamówienia


madziu98lQa

Question

Cześć wszystkim!

Od pewnego czasu pojawia się notorycznie błąd związany z pustymi zamówieniami.  Nie ukazuje się żaden sposób dostawy oraz płatności, jak i nie widać produktów, natomiast ceny naliczone są prawidłowo (zdjęcia w załącznikach). Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje, a dzwonienie do klientów z pytaniem co zamówili nie wygląda dobrze... W koszykach zakupowych czasami są produkty z zamówienia, a czasem ich nie ma.

Osobiście tworzyłam ten sklep i dopiero od jakiegoś czasu ten błąd się pojawia, a nie znalazłam odpowiedzi w internecie :(

Czy ktoś tutaj z obecnych mógłby mi pomoc? nie ukrywam iż to bardzo ważna sprawa dla mnie :(

Serwer Linux Pro

Prestashop 1.6.1.17

111V.png

222V.png

Edited by madziu98lQa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To nie do końca rozwiąże problem istniejący tylko spowoduje że nie będzie się on pogłębiał, teraz najlepiej zmienić wartość auto increment w bazie dl koszyka tak aby pominąć pousuwane zamówienia.

Odnośnie kwestii prawnych to przy kontroli US może wyglądać tak że inspektor poprosi o pokazanie zamówień i tam będzie zamówienie numer 5, numer 6, numer 8 - a gdzie numer 7? Pieniążki na lewo wzięte bez nabijania na kasie fiskalnej?

I weź się wytłumacz komuś kto z chęcią wlepi Ci mandat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zamówienia usuwane były te, które były składane jako testowe, gdyż często występowała awaria presty, najczęściej sypały się moduły płatności. Nie mieliśmy nawet pojęcia, iż to jest zabronione. Moduł już został usunięty, a zamówienia testowe zostaną na sklepie... Skoro to jest zabronione to dlaczego są takie moduły dostępne dla użytkowników?

Nie ukrywam, iż ogromna ilość użytkowników z niego korzysta, nie mając o tym wgl pojęcia, jak ja...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W Polsce jest coś takiego jak domniemanie znajomości prawa, co prawda działa to wybiórczo i zazwyczaj na naszą niekorzyść ale jest.

Przy doborze modułów czy rozwiązań musisz pamiętać że nie są pisane tylko pod Polske, w innych krajach mogą obowiązaywać inne przepisy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...