Jump to content

Fiyat gizleme sorunu

murathan

Recommended Posts

Merhaba satmakta olduğum ürünler sürekli fiyat değişikliğine girdiği için ve pazarlık payları olduğu için sipariş kısmını iptal etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Birde sipariş etmek isteyen kişi üye olsun ve üye olan kişinin de benim onayım gereksin.

1.3V kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim bu noktaya kadar geldim siteyi aktif hale getiremedim.

siparişi iptal etmek için. kullandığın temanın product.tpl gibi "sepete ekle" yerlerini çıkarman lazım ve sepet modülünü aldırman lazım. ozaman olur daha önce uğraşanlar olmuştu. üyeyi senin aktifleştirmen için. özel kod değişikliği yapman lazım. ing. forumda yapanlar vardı ek ücretle. aklında tam olarak nasıl bir site var. anlamadım.? üye olan adamlar ne yapacaklar madem sipariş veremiyorlar??

Üye olan kişisel bayim olacak bayi olacakları için sadece onlar sipariş verebilecekler yani onlar ürün fiyatları ve satın al olayına değinebilecekler. O yüzden üye olan kişiseleri benim onaylamam lazım yoksa üye olmamalılar.

Üye olmayan kişi sadece ürün bilgileri görünsün sepet ekle fiyat stok sayısı gözükmesin yani.

üye kaydında;
üye kayıt olduğu zaman adminde aktif görünüyor. default olarak tik işaretine tıklarsan. pasif olur.
dolayısıyla
üye kayıt php dosyasında
üye kaydolurken veritabanını true değerini editliyerek false yapabilirsin böylece istediğin şeyi yapmış olursun.
kolay gelsin

Şimdi üye olma olayında kısıtlama getirmek için kodlarla oynamamız gerekiyor buna bu şekilde çözüm getirdik.

Peki;

Üye olmayan kişi ürün fiyat ve satın alma kısmını nasıl kaldırabiliriz. Onuda mı kodla yapacaz?