Jump to content
  • 0

Błąd Javascript (parseJSON)"upgradeDb". . . ?


Pasat01

Question

Przy aktualizacji PS v1.7.1.1 poprzez 1-Click Upgrade otrzymuje komunikat "Błąd Javascript (parseJSON)"upgradeDb".Rozpoczęto przywracanie..."  Dzieje się to w momencie aktualizacji bazy danych, co może być przyczyną ?  Dodam że presta jest właściwie bez modyfikacji itp.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Brak biblioteki PDO dla PHP na serwerze hostingowym.

Należy używać aktualnych wersji PHP czyli 5.6, 7.0 lub 7.1 z wymaganymi modułami PHP: PDO_MySQL, cURL, SimpleXML, mcrypt, GD, OpenSSL, DOM, SOAP.

Dla wielu płatnych modułów konieczny jest też ioncubeLoader.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na to nie ma jednej złotej reguły, wszystko zależy od hostingu.

W jednych można co nieco konfigurować poprzez panel administracyjny w innych poprzez własny php.ini a jeszcze w innych poprzez htaccess.

Utwórz w katalogu głównym sklepu plik info.php z zawartością:

<?php

phpinfo();

?>

I uruchom plik: http://twojadomena.com/info.php

Zobaczysz konfigurację php i wszystkie zainstalowane moduły php. Jak czegoś brakuje to zgłoś to do supportu swojego hostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jednak to nie to co piszesz, ponieważ zrobiłem test i zainstalowałem czystą preste wersji 1.7.1.1 a następnie uaktualniłem do nowej wersji i wszystko poszło bez błędu. Serwer ten sam a php v 5.4  więc problem leżał w preście, choć nic specjalnie w niej nie modyfikowałem.

Edited by Pasat01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odświeżę temat. Mam teraz ten sam problem 

Błąd Javascript (parseJSON) wykryto dla akcji "upgradeDb"

Robiłem to na chrome

Spróbowałem ponownie na operze to znów mam

[Ajax / Server Error for action download] textStatus: "error " errorThrown:" " jqXHR: " "

Szlag mnie trafia już z tą aktualizacją.

A sklep jest praktycznie pusty. Klient zainstalował, wprowadził kilka swoich produktów testowych i tyle. Nawet nie ma zainstalowanych jakiś modułów ponad te standardowe.

Kurcze robiłem już kilka aktualizacji i zawsze było ok a teraz taki zonk.

Może ktoś podrzuci pomysł jak to ogarnąć bo przecież nie zostawię człowieka bez możliwości aktualizacji sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...