Jump to content
  • 0

Zmiana CSS + Klient hurtowy, pytanie


arszanka

Question

Hej. Czytałam już dużo podobnych tematów, ale żaden nie potrafił mi pomóc.

Mam dwa problemy dotyczące mojego sklepu, działającego na Presta 1.6.1.4.

1) Coś się popsuło z koszykiem - jak się najeżdża na niego myszką, button "szybkie zakupy" jest obcięty i bardzo trudno w niego kliknąć, a odczytać nie da się nic. Jak mogę zmienić wymiary przycisku albo całego okienka? Pewnie w CSS, tylko gdzie tego szukać? Wtyczka z koszykiem nie daje takiej opcji. Załączam screen.

tumblr_ovkkwhYjG21qi77nbo1_400.jpg

 

to seledynowe to właśnie ten button "szybkie zakupy", totalnie obcięty.

 

 

 

2) Mam zakupioną wtyczkę "hurtownia", porobiłam grupy klientów detalicznych i hurtowych i osobne kategorie produktów dla obydwu, ale mam problem organizacyjny. Jak ogarnąć rejestrację klientów hurtowych? W tej chwili domyślnie jest ustawiona rejestracja dla detalicznego, więc jak hurtownik będzie chciał założyć konto, to nie będę o tym wiedzieć, bo automatycznie wskoczy mu profil detalisty. Jedyna opcja, która mi w tej chwili przychodzi do głowy, to kontrolować na bieżąco, kto robi konto i podpinać go ręcznie pod dane kategorie - ale to strasznie dużo pracy i mogę stracić nad tym kontrolę w pewnym momencie. Jak można rozwiązać ten problem? utworzyć jakąś drugą rejestrację, da się tak?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by arszanka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ad.2

Do organizacji grup klientów wcale nie potrzeba modułu dodatkowego. Sama presta ma taką opcję wbudowaną.

Najsensowniejsza opcja wg mnie to podpięcie każdego klienta tak jak masz obecnie do grupy detal i ręczną zmianę.

Z tego co wiem nie ma automatycznego modułu, który coś takiego zrobi. Chociażby ze względu na to, że skrypt nie będzie wiedział który to klient jest detalistą, a który hurtownikiem. Pomyśl o tym z drugiej strony. Jeśli detalista znajdzie sposób na obejście takiego skryptu (a będzie to dość proste) to możesz mieć później sytuację kiedy zamówi sobie ktoś prywatnie dużo towaru po cenach hurtowych i później Cie oleje. Jak wieść się rozejdzie, że jest taka dziura w systemie to potem masz problem.

 

ad. 1

To jest pewnie jakiś szablon pisany na zamówienie, więc bez chociażby linka do strony nikt Ci nie odpowie na Twoje pytanie. Standardowa presta nie ma takich kolorów przycisków.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ad 1 - link do strony: www.ryba.net.pl.

 

ad 2 - no właśnie też o tym pomyślałam (rejestracji detalisty jako hurtownika), dlatego nie widzę innej opcji niż ręcznie konfigurować każde konto. No nic, na szczęście hurtowych klientów nie mamy tak dużo, jakoś to ogarniemy. Dzięki za rozwianie wątpliwości

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ad. 2 - chyba na odwrót (rejestracja hurtownika jako detalisty), ale wiemy oboje o co chodzi :)

 

ad.1 - po 1 nie ma nazwy przycisku. Tak jak miałaś np "Koszyk", tak tu jest puste pole (a konkretniej spacja), więc to normalne, że przycisk się zmniejsza.

Więc albo zginęło tłumaczenie tekstu (ktoś wpisał spację i zapisał), albo gdzieś ginie zmienna, która przekazuje nazwę.

 

Doraźne rozwiązanie, które można by zastosować tymczasowo to próbować w css napisać formatowanie tego konkretnego przycisku dla selektora  a.btn:nth-child(3). Jednak jeśli nie ma on tekstu to pewnie nic to nie da. Nie znam tego konkretnego szablonu, więc ciężko mi powiedzieć gdzie dokładniej może być popełniony błąd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już chyba zmęczenie całym tygodniem mi wychodzi :P

 

W katalogu szablonu masz katalog CSS i w nim plik o nazwie global.css. To jest główny plik CSS dla całej presty i tam bez problemu można znaleźć formatowanie przycisków dla selektora : a.btn. Ten który Ci podałem dotyczy tylko tego konkretnego przycisku, więc przeklepać można cały kod ze zwykłego przycisku i dodać do funkcji np min-height oznaczenie !important, które spowoduje nadpisanie minimalnej wysokości bez względu na inne parametry.

np.

a.btn:nth-child(3) {
 min-height: 200px !important;
}

Ogólnie lokalizację pliku odpowiedzialnego za konkretny element strony możesz sobie znaleźć w inspektorze kodu np w FireFoxie. Klikasz prawym na elemencie i wybierasz "Zbadaj element". Trochę czasu zajmuje nauka obsługi tego narzędzia, ale jest ono bardzo przydatne. Szczególnie jak się administruje sklepem, który jest bardzo rozbudowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobra, więc tak - myślę, że i tak zmiana rozmiaru buttonu nic nie da, jeśli nie ma tam żadnego napisu. Z tego, co wiem, nie da się z poziomu CSS dodać tytułu obiektu, a jestem na 99% pewna, że w tłumaczeniach nie ma tego pola. Nie mam pojęcia, gdzie mogę szukać :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...