Jump to content
  • 0

Zakładanie nowego konta przez firmę czyli B2B - błąd NIPu


Inkton

Question

Witam. Testuje sobie zakładanie kont w sklepie i wykryłem taki problem. Włączyłem opcję w preście B2B, żeby firmy mogły wpisywać NIP. Na początku podkreślę, że w zasadzie nie wiem czy to jest pole do NIPu bo jest przetłumaczone jako Numer identyfikacyjny w oryginale, a ja zmieniłem na NIP w tłumaczeniach. Teraz gdy próbuje wpisać tam NIP przy rejestracji nie ważne czy z myślnikami czy ciągiem wyskakuje błąd i nie mogę zarejestrować konta. Na czym może polegać problem? Wersja presty 1.6.1.16, gdyby ktoś chciał potestować i założyć konto to proszę. sklep.inkton.pl

post-1339571-0-10382400-1504164398_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie jestem pewny czy presta w wersji 1.6.1.X posiada obsługe b2b dla Polski, w starszych wersjach była ta funkcja tylko dla francji.

To w takim razie jak można to obejść? Jak mogę zrobić, żeby klienci mogli się rejestrować z NIPem? Są jakieś sensowne moduły do tego płatne lub darmowe?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do tego nie potrzeba nic poza tym co jest, w polach rejestracji dodajesz pole nazwy firmy i nip, zazwyczaj pole nip pojawia sie dopiero jak ktoś wpisze nazwe firmy.

A jak dokładnie to włączyć? Wyczytałem na forum, że w Lokalizacja->Kraje, Wchodzę tam i widzę taki obrazek ja w załączniku 1, załóżmy, że ustawie pola tak jak bym chciał, ale w widoku klienta podczas rejestracji wygląda to zupełnie inaczej. Załącznik nr 2 ( pomniejszony żeby było widać o co mi chodzi. Chciałbym, żeby finalny efekt był taki, że klient musi podać imie, nazwisko, adres wraz z kodem i miastem, maila i hasło i opcjonalnie nazwę firmy i NIP jeżeli ma firmę, czyli tak naprawdę wystarczy dodać do pierwszej części formularza 2 pola a to mi dodaje cały dodatkowy "moduł" pod nazwą Twój adres. Mało to czytelne i funkcjonalne.

post-1339571-0-07795900-1504177829_thumb.png

post-1339571-0-15646600-1504177833_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbuje działać na pliku authentication.tpl.  Przesuwam potrzebne i usuwam niepotrzebne pola. Pytanie czy jak zaingeruje w ten plik to czy później mogą być jakieś problemy? Np. że klient nie bedzie mógł się zarejestrować lub klient nie wypełni pola które czasem jest potrzebne? Czy przy aktualizacji moje wszystkie przeróbki zostaną czy zostaną skasowane? Czy ogólnie lepiej wszystko działa na oryginalnym szablonie czy nie ma to znaczenia? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...