Jump to content
  • 0

Zmiana tła domyślnego szablonu presta 1.6.x


bs77

Question

Chciałbym zmienić tło domyślnego szablonu Presty 1.6. z zakratkowanego na jednolite białe. 

 

Domyślam się, że należałoby zmodyfikować plik global.css

 

Byłbym wdzięczny za informację, czy to faktycznie ten plik odpowiada za kolor tła i jeśli tak, jaki fragment i w jaki sposób należałoby zmienić.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W module Konfigurator szablonu (themeconfigurator) masz taką opcję jak:

 

Wyświetlaj narzędzie natychmiastowej edycji

 

Gdy ją zaznaczysz na TAK to po wejściu na stronę główną sklepu zobaczysz z boku ikonę edycji wyglądu szablonu, ustaw wygląd domyślny dla tła jeśli chcesz mieć białe, teraz masz aktywną opcje numer 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za podpowiedź, po wciśnięciu edycji wyglądu szablonu mam do dyspozycji 8 opcji, z których każda stanowi połączenie koloru tła z kolorem "dodatków". Wyłącznie w jednej opcji tło jest białe i opcja ta skazuje stronę na zielony kolor dodatków. Czy da się w prosty sposób zmodyfikować ten kolor na jakikolwiek wybrany?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prościej i szybciej będzie zastąpić zdjęcie tła białym zdjęciem niż zmieniać css-y ponieważ grafika tła jest definiowana w kilku miejscach a kolory elementów to już w kilkunastu, zaloguj się na serwer wejdź w katalog modules/themeconfigurator/img tam są wszystkie grafiki tła zastąp wybrana białym zdjęciem najlepiej 1px na 1px.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam jeszcze pytanie co do wyświetlania na głównej stronie bloków dot. produktów, pozwolę sobie je zadać tutaj bo ten wątek dotyczy dostosowywania głównej strony. Mimo włączonych modułów w stylu blok polecanych produktów, nowe produkty itp. nie wyświetlają się one na stronie głównej. Hooki wydają się być ok, wszystko inne co może mieć z tym związek również, a jedna nie działa. Ktoś może jakieś pomysły ?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Sprawdzając zmiany tła wchodziłem na stronę główną, więc jakoś mi się to było z nią utożsamiło :) Niemniej dziękuję serdecznie za pomoc, w zasadzie działa - pojawiły się bloki najczęściej kupowanych i nowości. Mam natomiast nadal ten sam problem z blokiem polecanych produktów, który był przed resetem. Wydaje mi się, że wskazuję kategorię, w której są produkty, moduł jednak nie wyświetla ich na sklepie. Jeśli Państwa zdaniem problem nadaje się na oddzielny temat, oczywiście mogę taki założyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem bardzo różnych kategorii, żadna nie zadziałała, aktualnie wpisany jest nr 1, a więc kategoria, w której na 100% znajdują się wszystkie dodane na sklep produkty. Nie przypominam sobie też żadnej edycji tego modułu. Zakładając jednak nawet, że jakaś edycja nastąpiła, to zresetowanie modułu powinno przywrócić go do wersji pierwotnej, prawda?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zadziałało, jeszcze raz dziękuję za pomoc! Problem był chyba w tym, że uznawałem, że kategorią, w której są produkty może być także kategoria z podkategoriami. Wygląda na to, że moduł wyświetla wyłącznie produkty z katalogu z samego dołu drabiny kategorii. Mam jeszcze jedej problem - wygląd stopy strony, rozjechany po usunięciu baneru Tpay, proszę o info czy założyć w tej sprawie nowy temat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...