Jump to content
  • 0

Robots.txt - blokowanie kategorii i produktów


Marketer

Question

Witam,
Czy ktoś czuje się mocny w ustawieniach robots.txt?
Chciałbym zablokować indeksowanie przez Google konkretnej kategorii i wszystkich produktów, które w niej są zawarte. Pozostała część serwisu powinna być wówczas normalnie indeksowana.

Czy ktoś pomoże mi stworzyć taką magiczną formułkę?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki za odpowiedź.
Ale czy to sprawi, że wszystkie podległe tej kategorii produkty także nie zostaną uwzględnione w indeksie? Bo o to mi właśnie chodzi. Chcę,by strona kategorii oraz wszelkie inne strony jej podległe z produktami włącznie nie zostały zaindeksowane przez Google.

Poza tym, z tego, co widzę to np. kategoria ma w menu nazwę:
www.stronawww.pl/nazwakategorii-45

Jednak, gdy wchodzimy już w konkretny produkt w ramach tej kategorii to widzę:
www.stronawww.pl/nazwakategorii/nazwaproduktu-234.html

Czy Twoja reguła będzie działać na wszystko? Skoro z nazwy kategorii w przypadku wejścia w konkretny produkt "znika" (sugerując się powyższym przykładem) "-45", wydaje mi się, że będzie to traktowane przez Google jako coś zupełnie innego.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli produkt jako kategorię główną będzie miał ustawioną kategorię A to link powinien wyglądać: http://nazwa_sklepu/kategoria_A/produkt. Moja reguła zablokuje wszystko co ma w sobie nazwę kategorii. Dla dokładności można by było usunąć jeszcze ostatni ukośnik.

Disallow: */link_do_kategorii*

Całość możesz sprawdzić na search console. Oczywiście rozmawiamy tutaj o domyślnych ustawieniach prestashop (preferencje->seo & url)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...