Jump to content
  • 0

Blok kategorii w stopce po usunięciu rozsypał stopkę


Inkton

Question

Witam. Po eksporcie produktów do sklepu w stopce pojawiły mi się wszystkie kategorie produktów i ciągnęły się długo długo na dół strony. Skorzystałem z pomocy tego tematu
https://www.prestashop.com/forums/topic/277659-stopka-zbyt-d%C5%82uga-lista-kategorii/
i tam kolega poradził żeby wyłączyć wyświetlanie tego, ale to spowodowało że stopka mi się rozsypała.

Jak to przywrócić ten hook kategorie w to miejsce czyli ten moduł żeby znów się wyświetlał z kategoriami ale tylko z głównymi kategoriami menu a nie podkategoriami lub ewentualnie jak naprawić stopkę żeby wyświetlała się poprawnie.
Można to zobaczyć na https://sklep.inkton.pl/

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Spróbuj dać maksymalna głębokość na 1 bo jak jest 0 to może być bez ograniczeń. A co do ceny "per" to osobiście nie znalazłem niestety opcji gdzie mogę to wyłączyć więc wywaliłem z kodu :). A data dostępności jest w ustawieniach produktu - zakładka Ilości.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Robisz dokładnie odwrotnie, czyli:

 

wchodzisz w moduły->pozycje i w prawym górnym rogu masz ->przemieszczanie modułu wybierasz moduł  (z tego co pamiętam) blok kategorii, a w pozycji wybierasz display footer.

 

Następnie musisz zmienić kolejność modułów w zaczepie displayFooter.

 

Samo zagłębienie drzewa ustawiasz już bezpośrednio w konfiguracji modułu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Robisz dokładnie odwrotnie, czyli:

 

wchodzisz w moduły->pozycje i w prawym górnym rogu masz ->przemieszczanie modułu wybierasz moduł  (z tego co pamiętam) blok kategorii, a w pozycji wybierasz display footer.

 

Następnie musisz zmienić kolejność modułów w zaczepie displayFooter.

 

Samo zagłębienie drzewa ustawiasz już bezpośrednio w konfiguracji modułu.

Jeżeli chodzi o pierwszą cześć zadania jest ok. Wszystko wróciło na swoje miejsce. Jeżeli jednak chodzi o usunięcie podkategorii to próbowałem grzebać w tym module i nie uzyskałem efektu tylko kategorii głównych. Menu konfiguracji wygląda jak w załączniku.

post-1339571-0-29288800-1503643501_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przepraszam że tutaj, ale od 2 dni nie mogę postawić nowego wątku bo przenosi mnie na stronę główną przy próbie dodania. Mam jeszcze jeden problem. Pojawiły mi się 2 dziwne rzeczy po aktualizacji widoczne na screenie. Pod ceną mam ponownie cenę i to z dopiskiem "per" a drugi to data dostępności. jak to usunąć, naprawić? Widoczne na szybkim podglądzie jak i już na stronie produktu.

post-1339571-0-52443400-1503643745_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spróbuj dać maksymalna głębokość na 1 bo jak jest 0 to może być bez ograniczeń. A co do ceny "per" to osobiście nie znalazłem niestety opcji gdzie mogę to wyłączyć więc wywaliłem z kodu :). A data dostępności jest w ustawieniach produktu - zakładka Ilości.

Udało się inaczej z tymi kategoriami. W zakładce katalog-->kategorie trzeba było je usunąć. Poziomy kategorii zmieniałem i nic to nie dało. Jeżeli chodzi o per to pamiętasz w jakim pliko to zmieniałeś, albo w ogóle wywalić tą cenę bo przecież się dubluje. Jeżeli chodzi o ilości to można to wyłączyć hurtowo?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeszcze raz inny temat tutaj umieszczę bo ciągle nie mogę zakładać nowych i nie wiem czemu. Raz na jakiś czas tak jest.

Różne poziomy cenowe dla różnych grup klientów
 

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie jak rozwiązać ten problem z tytułu? Mam program synchronizujący program magazynowy(subiekta) ze sklepem. Wysłałem do sklepu wszystkie poziomy cenowe i one faktycznie są. Jeżeli jestem "zwykłym" klientem to wszystko jest ok bo widzę cenę detal i jest ok. Jak zmieniłem swoje testowe konto ma konto hurtowe, a zrobiłem to tak, że KLIENCI-->KLIENCI, na dole jest dostęp grupowy i przydzieliłem sobie 3 podstawowe grupy+grupę którą sam stworzyłem czyli np. hurt i ją ustawiłem jako podstawową z rozwijanej listy, I teraz co się zmieniło. Zniknęły mi ceny na pierwszy rzut oka. Tzn jak przeglądam sklep to ich nie widzę, dopiero jak wejdę w towar to je widać. Druga sprawa, to taka że wyświetlają się ceny netto tak jak chciałem, ale poziom cenowy wyświetla się podstawy, a nie hurt a mam przypisane do siebie poziom hurt. Teraz Pytanie co robię źle. Chciałbym zrobić widoczne ceny i żeby był inny poziom cenowy dla hurtowników. Dodam że to nie wina cache i przelogowywałem się wiele razy.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

plik: /themes/classic/templates/catalog/_partials/product-prices.tpl linia około 62. Oczywiście dla szablonu standardowego. A jaką ustawiasz domyślną grupę klienta ?

Kurde w ogóle nie mam takiej ścieżki na ftpie jak napisałeś uwzględniając to że pracuje na innym szablonie niż standardowy.

A jeżeli chodzi o domyślną grupę klienta to dla swojego testowego konta ustawiłem utworzony przez siebie hurt. W programie synchronizującym zmapowałem wszystko jak należy, ale nie ten poziom cenowy się wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...