Jump to content
  • 0

Duza ilosc kombibacji atrybutów (Attribute Wizard Pro?)


Barabasz

Question

Witam 

 

Mam problem z dużą ilością kombinacji atrybutów produktów.

Mianowicie na Prescie  1.6.1.15 chcę zrobić swój mały sklep internetowy z 10-20 produktami.

Wszystkie produkty są podobne a i mają te same opcje konfiguracji.

 

Na początek na localhoscie zrobiłem sobie kilka produktów z kilkoma opcjami konfiguracji i wszystko było cacy.

Obrobiłem wygląd sklepu itd i chciałem jeszcze przetestować jeden produkt w pełnej zakładanej konfiguracji .

(drzwi rodzaj wymiary kolory itd itp wariantów dużo ogólnie)

 

 

Tu pojawiły się pierwsze schody.

 

Wyczytałem na forum ze  presta tego nie przełknie "Product Combinations Generatorem". Próbowałem dalej rozbić Moje 9 produktów na więcej i zarazem zmniejszyć mnogość kombinacji ale skutku to nie przynosi żadnego.

 

Na forum ktos polecał Attribute Wizard Pro V1.8.0.2.

 

Czy ta wtyczka rozwiąrze moje problemy ?

Ma ktoś moze jakies doświadczenie w implementacji itd

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ile dokładniej jest tych kombinacji atrybutów ?

 

Widziałem sklepy działające na ok 30 produktach i mające ok 150 różnych kombinacji na produkcie, więc o ile serwer podoła to presta też powinna dać radę. Fakt faktem masz przez to mocno spowolnioną stronę, ale z drugiej strony klient może łatwo określić wszystko. 

 

Ewentualnie masz drugie wyjście, tzn. wpisać wszystkie możliwe kombinacje jako osobne produkty i filtrować je za pomocą cech produktu. To jest zdecydowanie szybciej działająca metoda.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziekuje za odpowiedz

 

Kombinacji jest bardzo duzo chodzi o drzwi wiec

3 rodzaje (pojedynecze podwojne itd)

12 rodzai oklein

4 klamki 

4 warianty zamka 

6 szerokosci 

3 wysokosci

2 grubosci sciany

itd

W sumie wymnożone przez siebie daja 300k kombinacji.

Rozbiłem rodzaje drzwi na osobne produkty wiec liczba produktów z 8 na 24 wzrosła a kombinacji spadła ale nadal to duzo za duzo ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To co można przeniósłbym do cech produktu. Może będzie więcej wprowadzania przez to produktów, ale całość będzie chodziła w takim tempie, że da się strony normalnie używać. 

Kombinacje zostawiłbym albo w spokoju, albo wykorzystał je tylko w niewielkim stopniu dając 3-4 możliwe opcje. 

 

Fakt faktem pracy dużo więcej jest przy takim rozwiązaniu, ale wydajność strony przy tak dużej ilości możliwych kombinacji będzie na wystarczającym poziomie, by przy wyborze pierwszej lepszej opcji strona dalej działała, a nie wywalała komunikat "Ta strona spowalnia przeglądarkę" lub po prostu zawieszała przeglądarkę przez przepełnienie bufora. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...