Jump to content
  • 0

Dwóch różnych przewoźników a błąd (Brak zainstalowanych modułów płatności.)


szpadlicho@gmail.com

Question

Witam,

posiadam sklep na platformie Prestashop 1.6.1.11,

zainstalowany moduł płatności PayU.

zainstalowany moduł Paczkomaty InPost (ale to chyba bez znaczenia).

 

Opis problemu:

Mam przykładowo dwa produkty,

pierwszy A (waga 100kg) ma przypisanego przewoźnika X który kosztuje 35zł,

drugi B (waga 1kg) ma przypisanego przewoźnika Y który kosztuje 12zł.

 

Jeśli wrzucę do koszyka oba produkty razem koszty wysyłki są wyliczane prawidłowo czyli 47zł

ale gdy przechodzę z pkt. 04. Wysyłka do 05. Płatności, pojawia się komunikat "Brak zainstalowanych modułów płatności."

 

problem nie występuję jeśli produkt A i B ma przypisanego tego samego przewoźnika.

 

Nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem, muszę mieć zróżnicowane ceny wysyłki ponieważ część asortymentu

wysyłamy od różnych producentów oraz gabaryty sprzedawanych produktów są przeróżne, więc muszą być przewoźnicy przypisani do konkretnych produktów. Proszę społeczność o pomoc lub jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem.

Edited by [email protected] (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem pojawia Ci się właśnie dlatego, że masz 2 przewoźników do jednego koszyka. Presta nie obsługuje takiego scenariusza. 

 

Też to przerabiałem, jedyne co mogłem zrobić to wprowadzenie 3 przewoźnika wirtualnego z opisem połączonych 2 poprzednich i podniesioną ceną, który się aktywuje po przekroczeniu jakiejś wagi lub od asortymentu (dla każdego produktu ten 3 przewoźnik jest wspólny).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem pojawia Ci się właśnie dlatego, że masz 2 przewoźników do jednego koszyka. Presta nie obsługuje takiego scenariusza.

 

Obsługuje taki scenariusz. Nazywa się "split order" i są tworzone dwa zamówienia jeśli wystąpi dwóch przewoźników.

Problemy są tylko z modułami typu ship2pay lub modułami płatności, które nie obsługują poprawnie tej funkcjonalności.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...