Jump to content
  • 0

Problem z ustawieniem krajów w regułach podatków.


pwu

Question

Witam,
mam problem z ustawieniem wszystkich krajów w danej regule podatkowej. Kiedy na liście krajów wybieram "wszystko" i daję zapisz w krajach przy regule podatkowej widnieje Łotwa.
Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jaka wersja presty??? To podstawowa informacja od której powinieneś zacząć. 

 

Nie bardzo rozumiem co robisz. Jak ustawiasz dokładnie tą regułę podatkową ? Z tego co pamiętam tam nie ma opcji przypisania do wielu krajów jednocześnie. Wszystko trzeba ustawić osobno dla każdego kraju. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wklej całe screeny, a nie tak powycinane. Za nic nie wiem skąd pochodzą te fragmenty. 

Pasek adresu i pasek z windy możesz uciąć, ale nie chlastaj mi zakładek z których ta zawartość jest pokazana. Ułatwisz każdemu zlokalizowanie danego elementu. 

 

Lub opisz dokładnie krok po kroku co robisz, tzn gdzie klikasz. Ja u siebie nie jestem w stanie odtworzyć tego błędu na tej samej wersji. 

 

Mając multistore sprawdź czy masz włączony każdy z krajów dla wszystkich sklepów. Możliwe, że masz tylko Łotwę dla tej grupy sklepowej i dlatego się tak dzieje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już tłumaczę dokładnie gdzie tkwi problem,

screen pochodzi z lokalizacja > reguły podatków > "nazwa podatku" > edytuj

 

dla tej grupy sklepowej niezależnie czy są wszystkie kraje są włączone czy nie sytuacja jest taka sama

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja sam w preście jestem początkujący, sklep stawiała zewnętrzna firma i nie wiem czy aktualizacja nie spowoduje jakichś błędów w szablonie. Niestety support tej firmy jest w tej chwili nieosiągalny dlatego szukam pomocy na forach. 

Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To jest problem tej firmy, że jej support jest nieosiągalny. Ciebie jako klienta nie powinno to interesować. 

Jeśli tak od samego początku miałeś to tym bardziej masz podstawę do tego by żądać od tej firmy rekompensaty za poniesione straty lub też za zatrudnienie podwykonawcy, który to naprawi. 

 

Ogólnie na Twoim miejscu zrobiłbym pełny backup sklepu (pliki + baza) i przeprowadził aktualizację do wersji 1.6.1.3 lub nowszej. 

Dobre hostingi mają w panelu administracyjnym fajną opcję klonowania strony i to też można wykorzystać do sprawdzenia jak będzie strona działać po aktualizacji. 

 

Mam za mało danych by móc coś bardziej pomóc. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...