Jump to content
  • 0

Presta 1.6 problem z ponownym wysłaniem wiadomości do zamówienia.


Ktosinka

Question

Dzień dobry,

Co może powodować, że sklep nie wysyła ponownej wiadomości ze statusem zamówienia i fakturą do Klienta?

Skorzystałam z przycisku WYSLIJ PONOWNIE jaki jest dostępny przy ustawionym statusie zamówienia i otrzymuję błąd:

Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości e-mail do klienta.

 

Teraz nawet nie jestem pewna, czy Klient otrzymał wiadomość z potwierdzeniem złożenia zamówienia....?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Teraz nawet nie jestem pewna, czy Klient otrzymał wiadomość z potwierdzeniem złożenia zamówienia....?

 

Nie otrzymał skoro nie działa ponowne wysyłanie.

 

Przyczyn może być klika.

- źle skonfigurowany serwer hostingu,

- brak templatek maili,

- używanie jakichś śmietnikowych maili typu onety, pudelki czy gmaile. Email powinien być z domeny sklepu, wtedy działa poprawnie również wysyłanie funkcją php mail() (jeśli hosting jest poprawnie skonfigurowany).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie otrzymał skoro nie działa ponowne wysyłanie.

 

Przyczyn może być klika.

- źle skonfigurowany serwer hostingu,

- brak templatek maili,

- używanie jakichś śmietnikowych maili typu onety, pudelki czy gmaile. Email powinien być z domeny sklepu, wtedy działa poprawnie również wysyłanie funkcją php mail() (jeśli hosting jest poprawnie skonfigurowany).

Spróbowałam wysłać wiadomości do kilku innych klientów ( na różnych serwerach konta mailowe) i wszystkie inne działają, tylko ten jeden nie :/

SKlep jest skonfigurowany do wysyłania poczty z domeny na jakiej działa.

Klient natomiast otrzymuje maile ze zwykłej skrzynki mailowej, z tej samej domeny co sklep i na nie odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spróbowałam wysłać wiadomości do kilku innych klientów ( na różnych serwerach konta mailowe) i wszystkie inne działają, tylko ten jeden nie :/

SKlep jest skonfigurowany do wysyłania poczty z domeny na jakiej działa.

Klient natomiast otrzymuje maile ze zwykłej skrzynki mailowej, z tej samej domeny co sklep i na nie odpowiada.

Wygląda, że problem rozwiązany.... przeedytowałam konto Klienta i zapisałam bez wprowadzania zmian - po tym okazało się, że można już wysyłać wiadomości do niego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...