Jump to content

Darmowa wysyłka - dla niektórych produktów inny próg cenowy


magisterson

Recommended Posts

Witajcie,

 

mam różne produkty w sklepie i ma tez ustawiona wysyłkę darmową przy zakupach powyżej 200 zł. Jest natomiast grupa produktów która powinna zwiększać próg darmowej wysyłki z 200 zł na 350 zł jak to zrobić?

 

Przykładowo: Jeśli zamówimy kilka rzeczy to próg darmowej wysyłki nadal jest 200 zł ale jeśli w tej grupie produktów znajdzie się choć jeden z serii produktów specjalnych to próg darmowej wysyłki powinien się podnosić do 350 zł - przykładowo niech to będą piłki.

 

Więc jeśli zamówimy koszulkę, spodnie, czapkę to próg mamy 200 zł, ale jesli dojdzie do zamówienia tez piłka to już 350+ zł umożliwia otrzymanie darmowej wysyłki.

 

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem :)

Edited by magisterson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że nie wiem jak to zrobić aby było tak:

 

Klient kupuje: 1szt. t-shirt, 2szt. czapkę i np. 1 szt. rękawiczki i jeśli za całość wychodzi 210 zł to wysyłkę ma za darmo (bo darmowa wysyła jest od 200.01 zł)

Ale jeśli kupi to co wyżej + piłkę i wyjdzie za wszystko 259 zł to wysyłki za darmo nie ma bo piłki (jeśli znajdują się w koszyku) musza zmieniać próg darmowej wysyłki z 200 na 350 zł

 

Czyli jeśli w koszyku jest piłka to próg 200.01 zł nie działa, klient musi wydać więcej aby otrzymać darmową wysyłkę przy zamówieniu z piłką :)

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. 

 

Oczywiście jeśli klient kupi tylko piłkę to też darmowa wysyłka jest dopiero od 350,01 zł a nie od 200 jak w przypadku pozostałych produktów.

Dodanie piłki do koszyka aktywuje inny(wyższy) próg darmowej wysyłki.

 

Teraz lepiej opisałem? :)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie to ustawia się dobrze zakresami cen, ale teraz w efekcie mam 4 dostawców przy wszystkich produktach (poza piłkami) a przy piłkach tych 2 (tu jest dobrze).

 

mam tak:

 

Dostawcy z darmową wysyłka od 200 zł

1. DPD

2. DPD pobranie

 

Dostawcy z darmową wysyłką od 350 zł

3. Kurier DPD

4. Kurier DPD pobranie

 

Do piłek mam przypisanych 3 i 4 a do reszty 1,2,3 i 4.

 

Wszystko działa jak należy, ale na karcie wyboru dostawcy mam DPD x 4 :/

Link to comment
Share on other sites

Modułem shiptopay powiążesz metody płatności z przewoźnikami - zostanie tylko 2 do wyboru ;)

Żeby się całkiem pozbyć podwójnego przewoźnika w opcji darmowej musiałbyś pobawić się np. zaawansowanym zarządzaniem magazynami. Pokombinuj trochę sam ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...